Skoki spadochronowe - źródło niepowtarzalnych doznań

Każdy człowiek przynajmniej raz w życiu marzył o lataniu. Czy to we śnie, czy po prostu wykorzystując na jawie swoją wyobraźnię, która nie ogranicza się do żadnych schematów. Istnieją pewne sporty ekstremalne, które potrafią nieco przybliżyć doznania związane z lataniem.

Skoki spadochronowe = skoki adrenaliny

Skoki ze spadochronem to zdecydowanie rodzaj sportu dla odważnych, kochających przygody osób, którym niestraszny jest nagły wyrzut adrenaliny do krwi. Wrażenia z nim związane są na tyle niesamowite, że większość ludzi po pierwszym zapoznawczym razie decyduje się na kolejne.

Podczas swobodnego spadania z wysokości 3000-4000 metrów osiąga się zawrotną prędkość liczącą około 200 km/h. Taki lot daje poczucie niesamowitej wolności i lekkości oraz sprawia, że to doświadczenie zostaje w pamięci na całe życie.

Skoki spadochronowe dla niedoświadczonych

Niedoświadczone osoby również mogą korzystać z tego typu rozrywki. Wówczas wykonuje się tak zwane skoki tandemowe, które polegają na tym, że pasażer przypięty jest za pomocą uprzęży do instruktora.

Nie wymagane są w tym przypadku żadne badania lekarskie czy specjalistyczny kurs. Tuż przed wykonaniem skoku tandemowego pasażer przechodzi krótkie szkolenie, w którym instruktor przekazuje mu najważniejsze informacje.

Istnieją pewne przeciwwskazania o charakterze zdrowotnym do podejmowania się tego rodzaju aktywności, ale ogólnie jest ona praktycznie dla każdego. Fajną informacją i zarazem ciekawostką jest to, że skoki tandemowe mogą być wykonywane przez osoby niepełnosprawne, dzieci i ludzi starszych.

Skoki tandemowe pomysłem na nietuzinkowy prezent

Obecnie skoki spadochronowe są ogólnie dostępne. Coraz częściej stają się pomysłem na oryginalny prezent z różnego rodzaju okazji. Patrząc na reakcje skaczących po raz pierwszy widać, że jest to rewelacyjny sposób na uszczęśliwienie bliskiej osoby.

Dzięki skokom w tandemie pasażer może na własnej skórze przekonać się, jak naprawdę wyglądają skoki spadochronowe mając obok siebie doświadczonego profesjonalistę. Zdecydowanie jest to przeżycie niesamowite i nieporównywalne z niczym innym.

W tym miejscu należy jednak wspomnieć o bardzo ważnej rzeczy… To bardzo zaraźliwy sport! Wiele osób, które zdecydowały się na swój pierwszy skok zapoznawczy wraca, by kontynuować swoją przygodę ze spadochroniarstwem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here