Gdzie zorganizować przyjęcie urodzinowe dziecka?

Maluchy uwielbiają świętować swoje urodziny! Rodzice mają wiele możliwości takiego zorganizowania urodzin, by okazały się niezapomniane dla dziecka. Warto przeanalizować kilka opcji i wybrać najlepszą spośród nich.

Urodziny w domu

Urodziny w domu również mogą być całkiem udane! Małe dzieci raczej nie rozumieją zbyt wiele odnośnie swoich urodzin, dlatego zorganizowanie przyjęcia dla rodziny oraz znajomych to dobry pomysł, przynajmniej w pierwszym czy drugim roku życia solenizanta. Maluch będzie zachwycony prezentami i tym, że w końcu coś się dzieje, dlatego urodziny dziecka zorganizowane w domu to dobry sposób na odpowiednie świętowanie w gronie bliskich osób.

Nawet starszaki w domowym zaciszu mogą się świetnie bawić! Wystarczy zorganizować dla nich zabawy oraz dodatkowe atrakcje, podczas których nikt nie będzie się nudził. Najlepiej, jeśli do solenizanta przyjdzie kuzynostwo w podobnym wieku, wtedy wspólna zabawa jest gwarantowana. Wszystkie zabawy muszą być jednak dostosowane do wieku dzieci i ważne, by znalazł się ktoś do pilnowania!

Urodziny w salach zabaw

W każdym mieście funkcjonują obecnie sale zabaw, w których można zorganizować kilkugodzinne urodziny dziecka. Maluchy mają zapewnioną opiekę animatorów, a dodatkowo do dyspozycji wiele zabawek. Czas jest organizowany w taki sposób, by szybko mijał i zapewniał niezapomniane wrażenia.

Do sali zabaw zwykle zaprasza się kolegów z przedszkola, szkoły czy kuzynostwo. Ważne, by zebrało się chociaż kilka dzieci chętnych do uczestnictwa w zabawie. Im więcej maluchów, tym lepsze i bardziej kreatywne sposoby na dobrą zabawę.

Ile to kosztuje?

Najtańsza jest organizacja urodzin dziecka w domu, szczególnie jeśli sami zadbamy o tort czy ozdoby. Tak naprawdę przyjęcie dla rodziny i grona bliskich znajomych nie obciąża zbytnio portfela, chyba że mamy ochotę zamówić zewnętrzny catering – takie sytuacje należą jednak do rzadkości.

Jeśli chodzi o salę zabaw, zwykle organizacja urodzin to koszt kilkudziesięciu złotych od dziecka. Jeśli zapraszamy inne maluchy to w dobrym guście byłoby za nich zapłacić. Cena takich atrakcji może więc kosztować rodziców nawet kilkaset złotych. jest to jednak okazja raz do roku, dlatego ta opcja jest w ostatnim czasie bardzo popularna.

Artykuł przygotowany we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here