Najlepsze prezenty dla 11-latki

Wybór prezentów dla młodszych dzieci jest w miarę prosty, jednak już przy prezentach dla 11-latki można mieć spory problem. Jak spośród wielu dostępnych opcji wybrać te najlepsze? Na szczęście jest kilka cech, które pozwalają bez pudła wskazać najlepsze prezenty.

Charakterystyczna grafika

Prezenty dla dziewczynki 11-latki mogą oczywiście mieć bardzo różny charakter, ale w zdecydowanej większości będzie łączyła je charakterystyczna, dopracowana grafika. Z jednej strony mogą to być licencyjne gry czy puzzle, ale z drugiej będą to autorskie zabawki, których poziom szczegółowości będzie już znacznie wyższy niż w przypadku prezentów dla młodszych dzieci. Mogą to też być ilustracje z prostą kreską albo specyficznym humorem, w większości będzie to jednak bardziej złożona grafika, która silniej oddziałuje na wyobraźnię.

Wyższy poziom złożoności

To dość oczywiste, że prezenty dla 11-latki będą już miały dość wysoki poziom złożoności. Trudniejsze książki, skomplikowane gry albo puzzle o wielu elementach to trzy najbardziej oczywiste chyba przykłady, ale w każdym dobrym sklepie z zabawkami będzie można znaleźć znacznie więcej zabawek. Ponieważ spora część z nich będzie nawiązywała do filmowych lub książkowych uniwersów, to ta złożoność będzie integralną częścią zabawy. Często zresztą te światy nie ograniczają się już do oryginalnych utworów, tylko wychodzą poza ich ramy, czego przykładem może być choćby rozbudowany przecież świat Harrego Pottera.

Mniej szkoły

Dla dzieci w młodszym wieku, ale już chodzących do szkoły, można znaleźć sporo zabawek, które mają pomóc w pokonaniu problemów edukacyjnych. Z jednej strony, szkoła, choć zajmuje sporą część dnia, niekoniecznie jest tą najbardziej wyczekiwaną częścią, a z drugiej – problemy szkolne stają się też na tyle złożone, że niekoniecznie można łatwo zamknąć je w ramach konkretnych gier. Oczywiście nadal pojawiają się zabawki edukacyjne, ale raczej nie będą one bezpośrednio nawiązywały do konkretnych szkolnych problemów. Zamiast tego lepszym prezentem dla 11-latki będą edukacyjne zabawki kreatywne, np. domowe laboratoria albo akcesoria.

Wyraziste światy

Sporą część znakomitych prezentów dla 11-latki stanowią książki. Te będą oczywiście bardzo różnorodne, za to największym zainteresowaniem cieszą się te z najbardziej rozbudowanym i wyrazistym światem. To, czy będzie to rajski ogród, czy kraina upiorów, to już oczywiście rzecz gustu, natomiast bardzo często są to opowieści niezwykle sugestywne i barwne, co w oczach wielu dorosłych odbiera im atrakcyjność, jednak dla 11-latki wyrazistość zamiast subtelnych niuansów i pożądanej przez dorosłych równowagi stanowi niezwykle przyciągający element.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here