co jest potrzebne ciężarnej kobiecie?

Każda kobieta, która spodziewa się potomka potrzebuje specjalnych produktów. Służą głównie po to, żeby czas, w którym oczekuje się na dziecko był bardziej komfortowy i milej płynął. Przed porodem należy zadbać o to, aby zaopatrzyć się w rzeczy niezbędne podczas połogu. Po porodzie nie ma na to czasu i siły.

Co powinna zawierać wyprawka przyszłej mamy?

Ubrania ciążowe, kobiety zazwyczaj zaczynają poszukiwać ubrań ciążowych już w 3/4 miesiącu ciąży. Właśnie wtedy ubrania, które do tej pory były noszą, zaczynają być ciasne i za małe. Ubrania najlepiej na bieżąco dopasowywać do zmieniającej się sylwetki oraz do panującej pory roku.

Oprócz ładnego wyglądu powinno się szukać ubrań, które są wygodne dla przyszłej mamy.
W sklepach zazwyczaj są specjalne działy dla kobiet ciężarnych, właśnie tam możemy szukać ubrań, które są nam potrzebne na co dzień lub do pracy.

Dla kobiet w ciąży - co potrzebuje przyszła mama?

Jeżeli chodzi o obuwie, w okresie ciąży wskazane jest na płaskim obcasie. Takie obuwie nie sprawi, że więzadła się rozciągną oraz takie obuwie zapewnia komfort kobiecie ciężarnej. Dodatkowo obuwie na płaskiej podeszwie będzie bardziej stabilne.

Bielizna kobiety ciężarnej

Kluczowym elementem bielizny kobiety ciężarnej jest biustonosz. W czasie ciąży piersi kobiety powiększają się, dodatkowo są cięższe i bardziej nabrzmiałe. Jeżeli nie zaopatrzymy się w odpowiedni stanik, nasze piersi zwiotczeją dziecka lub po odstawieniu go od piersi.
W sklepach z bielizną, zawsze pomoże nam w wyborze specjalista. Najważniejsze żeby biustonosz był bawełniany, posiadał szerokie ramiączka oraz szeroki pas pod miseczkami.
Majtki, również powinny być inne niż do tej pory. Nie powinny posiadać gumy w pasie oraz dookoła ud.

Kosmetyki dla kobiety w ciąży

Skóra w czasie ciąży zmienia się. Ulega rozciągnięciu, zwłaszcza na piersiach i brzuchu. Wiele kobiet wtedy doświadcza rozstępów. Aby temu zapobiec, należy regularnie używać specjalnych kosmetyków, przeznaczonych dla kobiet w ciąży. Ich zadaniem jest uelastycznienie skóry oraz zapobieganie rozstępom.

Przeczytaj też: http://www.ozsk.pl/ciaza-i-wychowanie-dziecka-czy-ksiazki-sa-pomocne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here