Po co kotu drapak

Czy wiesz, że drapanie jest naturalnym zachowaniem kota? W ten sposób nie tylko pozbywa się martwych części pazurów, ale również zaznacza swoje terytorium. Co więcej, koty, które przebywają w mieszkaniu i nie są wypuszczane na zewnątrz, potrzebują codziennej aktywności fizycznej i właśnie drapak im taką zapewnia. Jeśli chcesz wpływać na prawidłowy rozwój kota, a jednocześnie zapobiegać niszczeniu poszczególnych elementów wyposażenia domowego wnętrza, kup odpowiedni drapak dla kota. Jak go wybrać? Poznaj szczegóły już teraz.

Czy każdy kot musi mieć drapak?

Okazuje się, że drapak dla kota jest nie tylko zabawką, która umila i urozmaica mu czas spędzany w “czterech kątach”. Drapak służy do prowadzenia aktywności fizycznej zwierzęcia i jego zabawy, ale jest także świetnym akcesorium w ramach realizacji jego podstawowych, naturalnych potrzeb. Typowym zachowaniem kota jest drapanie, ponieważ w ten sposób zwierzę zaznacza swoje terytorium. Ponadto, drapiąc, usuwa martwe części pazurów, zachowując je w dobrym stanie. Jeśli kot nie jest wypuszczany na zewnątrz, nie ma tak naprawdę innej możliwości. Pewne jest, że zacznie drapać ściany, meble, drzwi, wyrządzając naprawdę sporo szkód. Widać więc wyraźnie, że drapak jest mu absolutnie niezbędny.

Co brać pod uwagę przy wyborze drapaka dla kota?

Poznaj ofertę najlepszych sklepów z asortymentem dla zwierząt, sprawdź na przykład możliwe do nabycia tanie drapaki dla kota z AquaelZoo. Przekonasz się, jak różne modele tego rodzaju wyposażenia masz do wyboru. 

Drapaki mogą być niewielkie, składające się dosłownie tylko z kilku elementów, ale zawsze takich, które spełniają potrzeby kota. Można wybierać te z pałąkiem do drapania, budką do spania i legowiskiem albo bardziej rozbudowane konstrukcje z dodatkowymi piłkami do zabawy czy różnymi rozgałęzieniami. 

Co ciekawe, drapaki dla kotów mogą być dostosowane nie tylko do wielkości pomieszczenia, w jakim funkcjonuje zwierzę. Dzisiaj można kupować także te, które pasują swoim designem do danego wnętrza. Drapak w stylu eleganckim, minimalistycznym czy loftowym? Nie ma żadnego problemu, a taka konstrukcja nigdy nie zaburzy aranżacji reprezentacyjnego salonu czy przytulnej sypialni, jednocześnie spełniając należycie swoją pierwotną funkcję.

Jakość drapaka jako priorytet 

Pamiętaj, aby przy wyborze najlepszego drapaka nigdy nie sugerować się ceną, znacznie lepiej jest zwracać uwagę na jego jakość. mnogość elementów, takich jak legowisko, tunele do zabawy czy zawieszone piłeczki, są jak najbardziej wskazane, natomiast priorytetem powinna być część do drapania. Drapak musi być wykonany z trwałego i bezpiecznego dla kota materiału. Musisz uwzględnić, że koty bez względu na swój wiek mają niezwykle silną potrzebę drapania, dlatego kiepskiej jakości drapak może posłużyć dosłownie tylko chwilę. Najlepszą opcją są drapaki wykonane z juty albo sizalowego sznurka. Legowisko może być wykonane z miękkiego pluszu na odpornej sklejce. Taki drapak z powodzeniem posłuży kotu przez długi czas i spełni swoją funkcję.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here