Prywatne przedszkole

Przyszłość Twojego dziecka jest najważniejsza. Wybór przedszkola, to pierwsza poważna decyzja, którą musisz podjąć, aby zapewnić swojej pociesze dobry start w przyszłość. Czy warto wybrać prywatne przedszkole? Czy lepiej posłać dziecko do publicznej placówki? Dowiedz się, czytając ten tekst. 

Historia polskiego przedszkola

Przedszkole to ważna instytucja opiekuńczo-wychowawcza, do której w Polsce mogą uczęszczać dzieci od wieku 3 lat. Do przedszkola nasze maluchy mogą uczęszczać tak długo, dopóki nie obejmie ich obowiązek szkolny, czyli do lat 7. 

Co ciekawe, pierwsze przedszkole w Polsce zostało założone w 1836 roku w Warszawie. Mimo to proces upowszechniania się w kraju przedszkoli, na dobre rozpoczął się po 1918 roku, kiedy Polska zdobyła niepodległość. Proces ten został jednak przerwany w 1939 roku, z powodu wybuchu II Wojny Światowej. Jeszcze wtedy wszystkie powstałe placówki były publiczne – nikt nawet nie mówił jeszcze o prywatnym przedszkolu.

Cele i zadania przedszkoli 

Najważniejsze cele i zadania przedszkola są zawarte w aktach prawnych Rzeczpospolitej. Należą do nich: prawo oświatowe, statut przedszkola czy zarządzenia i regulaminy wewnętrzne. Należy pamiętać, że dokumenty te obowiązują zarówno w placówkach publicznych jak i przedszkolu prywatnym. Ogólnym zadaniem przedszkola prywatnego i publicznego jest przygotowanie naszych pociech do obowiązku szkolnego. 

Dzięki uczęszczaniu do przedszkola dziecko uczy się wielu rzeczy, które będą mu potrzebne na dalszych etapach życia. Już w przedszkolu kształtuje się charakter i przyszłość malucha. Dzięki udziałowi w zajęciach z rówieśnikami, dziecko przedszkolne uczy porozumiewania się z dorosłymi i współpracy z innymi, rozwija swoje czynności motoryczne i mowę, uczy się prawidłowych nawyków higieny, rozwija zdolności intelektualne. 

Przedszkole to zazwyczaj pierwszy moment zafascynowania dziecka muzyką poprzez śpiew, taniec oraz sztukami plastycznymi i aktorstwem. Dziecko uczęszczające do przedszkola zdobywa także wychowanie rodzinne, obywatelskie i patriotyczne. Wszystkie te umiejętności są absolutnie niezbędne na dalszych etapach jego życia i umożliwia mu sprawne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Prywatne przedszkole – zalety

Przedszkole prywatne ma wiele zalet i dlatego po dokonaniu szczegółowej analizy możliwości rodzice często decydują się na wysłanie swojej pociechy do placówki niepublicznej. W prywatnym przedszkolu dziecko nauczy się języków obcych znacznie sprawniej, niż w publicznym. Kadra językowa jest na wyższym poziomie, a dzięki dużej częstotliwości zajęć dziecko szybciej zapamiętuje i zwiększa swoją zdolność do nauki języka na późniejszym etapie edukacji.

Warto zwrócić również uwagę na większą liczbę zajęć wychowania fizycznego realizowanych np. na basenie. Nauka pływania od najmłodszych lat zwiększa koordynację ruchową i kształtuje prawidłową sylwetkę dziecka. Dzięki codziennej pracy w małych grupach dziecko szybciej się rozwija, a kadra pedagogiczna ma nad nim większą kontrolę i co najważniejsze, każdemu z osobna może poświęcić więcej czasu. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego dziecka, pociecha uczy się kończenia rozpoczętych zadań, co procentuje w przyszłości.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst i zastanawiasz się nad posłaniem swojej pociechy do prywatnego przedszkola, już teraz odwiedź stronę jednej z renomowanych placówek: przedszkole-kropka.pl. Umów się na rozmowę i poznaj wszystkie zalety przedszkola niepublicznego, z pierwszej ręki. 

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here