Auschwitz Tours - Wycieczki do Auschwitz

Czyli o tym, jak zaplanować i na co zwrócić uwagę podczas planowania wycieczki do Auschwitz.

Krótko o Auschwitz Birkeanu

Auschwitz-Birkeanu Krakow to położony w miejscowości Oświęcim obóz koncentracyjny, (obecnie przekształcony w muzeum, dostępne dla zwiedzających) gdzie przed laty, w czasie II wojny światowej życie straciło ponad milion osób. Każdy powinien choć raz odwiedzić to smutne, a zarazem przerażające miejsce, by móc poznać bliżej historię obozu i  ludzi, którzy w nim zginęli.

Dzięki zwiedzaniu Auschwitz można w klika godzin poznać i zrozumieć schemat działania nazistowskich obozów koncentracyjnych. Nic więc dziwnego, że wycieczki do Auschwitz (ang. Auschwitz tours) są dość popularnym sposobem spędzania czasu wśród podróżnych. Najwięcej ofert wycieczek znaleźć można w krakowskich biurach podróży, dzięki czemu z samego miasta królów można udać się na zwiedzanie obozu.

Auschwitz Birkenau Krakow – Z przewodnikiem czy bez?

Rozmaite krakowskie biura wycieczkowe oferują różne warianty wycieczek do Auschwitz (ang. Auschwitz tours), jednak warto postawić na jakość wybieranej wycieczki. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, czy dane biuro oferuje wycieczkę z przewodnikiem. Jeśli planuje się wycieczkę grupową, obecność przewodnika jest wymagana.

W przypadku zwiedzania w pojedynkę, korzystanie z usługi przewodnika nie jest wymagane, ale z pewnością doświadczona osoba oprowadzi zwiedzających po wszystkich kluczowych miejscach obozu oraz opowie o najciekawszych, często zapierających dech historiach. Warto więc skorzystać z usługi przewodnika i wśród ofert biur wybierać te, gdzie usługa ta jest od razu wliczona w cenę.

Auschwitz krakow – Sposób transportu

Każde biuro oferuje inne warianty do wyboru. Dosyć powszechnym wyborem jest rozpoczęcie wycieczki w ustalonym punkcie miasta. Promocyjne ceny rozpoczynają się wtedy już od 145zł od osoby, więc jest to najtańsza możliwość.  Wygodniejszym sposobem jest jednak opcja  polegająca na zabraniu zwiedzającego autokarem (lub innym środkiem transportu, którym wycieczka będzie podróżować) z miejsca gdzie nocuje.

Ceny takiego transportu to koszt od 165 zł. Istnieją jednak również oferty zapewniające zwiedzającym możliwość przejazdu prywatnym autem, co zdecydowanie jest najbardziej komfortowe. Oczywiście wraz z poziomem komfortu, rosną ceny – oferty z prywatnym autem rozpoczynają się od 290 zł.

Auschwitz-Birkenau Tour – Kiedy najlepiej zwiedzać?

Przed zaplanowaniem wycieczki warto wziąć pod uwagę zmieniające się godziny otwarcia muzeum dla zwiedzających. W zależności od miesiąca godziny te znacząco się różnią – w grudniu muzeum czynne jest od 7:30 do 14, natomiast w lipcu już od 7:30 do 19. Letnie pory roku mogą wiązać się jednak z wyjątkowo dużą ilością zwiedzających, co warto również wziąć pod uwagę.

Na co dodatkowo zwrócić uwagę, szukając ofert wycieczek do Auschwitz?

Ze względu na to, że wycieczki do Auschwitz (ang. Auschwitz tours) trwają minimum kilka godzin, najczęściej 7-8, należy zwrócić uwagę na to, czy są zaplanowane przerwy pomiędzy zwiedzaniem i ile czasu trwają. Warto także zwrócić uwagę na to, czy posiłek jest ujęty w danej ofercie, czy też nie.

Podsumowując, najwygodniejszą opcją podróżowania do Auschwitz jest wycieczka z konkretnym biurem, które zapewni nam transport, przewodnika i wszystko to, czego potrzebujemy do zwiedzania, ale i zrozumienia i wczucia się w to, co miało miejsce kilkadziesiąt lat temu w obozie Auscwhitz-Birkeanu. Pamiętajmy o historii i zwiedzajmy. Miłej podróży!

Źródło: http://cracowvisit.com/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here