Włochy na weekend – co warto zobaczyć?

Tanie bilety lotnicze, które łatwo można kupić przez Internet sprawiają, że świat jest na wyciągnięcie ręki. Niezwykłą popularnością cieszą się wyjazdy weekendowe, które jeszcze kilkanaście lat temu były niemożliwe, z uwagi choćby na koszty i czas podróży. Jednym z ciekawszych państw, do którego można się dostać tanimi liniami lotniczymi, są Włochy. Pokażemy, co zobaczyć w słonecznej Italii, jeśli mamy do dyspozycji jedynie weekend.

Mediolan – stolica mody

            Pierwszym punktem na naszej mapie jest Mediolan. Nazywany światową stolicą mody jest miastem wyjątkowym i pięknym. Wybierając się jedynie na trzy dni do Włoch, warto przeznaczyć je na zwiedzanie Mediolanu. Do tej części kraju łatwo można się dostać, lecąc do nieodległego Bergamo. Tam rozpocznijmy wycieczkę, odwiedzając Como – najgłębsze jezioro Alp.

            Kolejnym miejscem do zobaczenia w Mediolanie, jest Katedra Duomo. To niesamowity budynek, robiący ogromne wrażenie zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Niedaleko katedry położona jest Galeria Wiktora Emanuela II. Miejsce urokliwe, pięknie wyglądające także na fotografiach, będących pamiątką z wyjazdu. Mediolan to również La Scala, o której słyszeli wszyscy. Jeśli wyjazd zaplanujemy wcześniej, można kupić bilet na jeden ze spektakli i doświadczyć kultury na światowym poziomie.

Rzym w trzy dni?

            Niektórzy twierdzą, że na zwiedzenie Rzymu nie wystarczy jedno życie. My proponujemy Wieczne Miasto w pigułce, które zobaczycie w trzy dni. Należy zacząć od Koloseum, czyli amfiteatru Flawiuszów. Warto wcześniej zadbać o zakup biletów, a korzystając z pożyczki przez Internet, można wynająć usługi pośredników, którzy zorganizują wejściówki oraz przygotują szczegółowy plan zwiedzania.

            Będąc w Rzymie, nie można zapominać o Bazylice św. Piotra oraz Grotach Watykańskich. To miejsca, które należy wpisać na listę obowiązkowych obiektów do zwiedzenia. Odwiedzając Watykan, koniecznie trzeba zobaczyć Kaplicę Sykstyńską, podziwiając freski autorstwa Michała Anioła. Warto pamiętać, iż podczas zwiedzania tego obiektu obowiązuje cisza oraz zakaz fotografowania i filmowania.

Toskańskie klimaty

            Przeglądając oferty tanich lotów, bardzo często można spotkać promocyjne ceny na rejsy do Pizy. Miasto to, położone w Toskanii, znane jest przede wszystkim z krzywej wieży. I ten obiekt warto zobaczyć od razu po przyjeździe. Budynek można obejrzeć z zewnątrz lub też wykupić bilety, aby wejść od środka. Wieża znajduje się na Polu Cudów, na którym zlokalizowane są jeszcze inne arcydzieła architektury, między innymi Baptysterium, o niesamowitym wręcz stylu i akustyce.

            Kończąc zwiedzanie miasta, polecamy przejechać 13 kilometrów, aby dotrzeć nad wybrzeże Morza Tyrreńskiego. Warto spędzić w tym miejscu choć jedną noc, relaksując się na plaży. Nocleg można sfinansować, wykorzystując pożyczki przez Internet, dzięki czemu znajdziemy pokój blisko morza. Ten etap podróży najlepiej zaplanować bezpośrednio przed lotem powrotnym, ponieważ z miejscowości nadmorskich bez trudu dostaniemy się na lotnisko.

            Włochy to piękny kraj, a dzięki możliwościom, jakie dają tanie loty, można go zwiedzić nawet w weekend. Warto podzielić Italię na regiony, położone blisko portów lotniczych. Wówczas, przygotowując szczegółowy plan podróży, zobaczymy najpiękniejsze miejsca tego państwa w zaledwie trzy dni. Włochy nie należą do krajów tanich, dlatego też dobrze jest przygotować budżet wyjazdowy, który można zwiększyć, wykorzystując pożyczki przez Internet.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here