Jak zregenerować wątrobę?

Wątroba jest jedynym narządem trzewnym o wysokiej zdolności regeneracyjnej. Może zregenerować się po urazie chemicznym lub po częściowym chirurgicznym jej usunięciu. Około 25% masy wątroby może odtworzyć się z powrotem do pełnego rozmiaru. Nie każdy jednak wie jak zregenerować wątrobę. Proces regeneracji pozwala wątrobie odzyskać utraconą masę bez szkody dla żywotności całego organizmu. Ponadto wątroba jest dużym narządem w układzie pokarmowym. Waży nieco ponad kilogram. Jego najważniejszą funkcją jest filtrowanie krwi płynącej z przewodu pokarmowego, zanim krew przepłynie do reszty ciała. Wątroba działa na detoksykację substancji chemicznych, które przechodzą przez ciało. Metabolizuje narkotyki i alkohol. Wydziela również enzym zwany żółcią, który pomaga organizmowi w trawieniu. Dodatkowo wątroba produkuje białko, które jest niezbędne do krzepnięcia krwi.

Kiedy ten narząd choruje, twoje ciało nie może prawidłowo funkcjonować. Jest niezbędny dla twojego zdrowia i dobrego samopoczucia. Kiedy twoja wątroba nie usuwa skutecznie toksyn i nie pomaga w procesie trawienia, powstaje wiele związanych z tym problemów zdrowotnych.

Jak zregenerować wątrobę?

Zastanawiając się jak zregenerować wątrobę, postaw na naturalne składniki, w tym:

Czosnek

Jak zregenerować wątrobę?Czosnek zawiera liczne związki zawierające siarkę, które aktywują enzymy wątrobowe odpowiedzialne za wypłukiwanie toksyn z organizmu. Ta bulwiasta krewna cebuli zawiera również allicynę i selen, dwa potężne składniki odżywcze, które udowodniono, że pomagają chronić wątrobę przed toksycznymi uszkodzeniami i pomagają w procesie detoksykacji.

Grejpfrut

Grejpfrut jest bogaty w naturalną witaminę C i przeciwutleniacze, dwa silne środki czyszczące wątrobę. Podobnie jak czosnek, grejpfrut zawiera związki, które zwiększają produkcję enzymów detoksykacyjnych wątroby. Zawiera również flawonoidowy związek zwany naryngeniną, który powoduje spalanie tłuszczu przez wątrobę, a nie jej magazynowanie.

Zielona herbata

Zielona herbata jest wypełniona katechinami, rodzajem przeciwutleniacza roślinnego. Ten silny ziołowy napój chroni wątrobę przed toksynami, które w przeciwnym razie mogłyby się gromadzić i powodować poważne uszkodzenia.

Zielone warzywa

Zielone warzywa liściaste, takie jak rukola, zieleń mniszka lekarskiego, szpinak, gorczyca i cykoria zawierają również liczne związki oczyszczające, które neutralizują metale ciężkie, mogące mocno obciążać wątrobę. Zielone liściaste warzywa eliminują również pestycydy i herbicydy z organizmu i pobudzają tworzenie i przepływ oczyszczającej żółci.

Awokado

Bogaty w związki wytwarzające glutation, awokado aktywnie wspiera zdrowie wątroby, chroniąc ją przed toksycznym przeciążeniem i zwiększając jej siłę oczyszczającą.

Orzechy włoskie

Orzechy włoskie, które zawierają duże ilości l-argininy, aminokwasu, glutationu i kwasów tłuszczowych omega-3, pomagają również odtruć wątrobę. Orzechy włoskie pomagają również dotlenić krew, a ekstrakty z ich kadłubów są często używane w formułach oczyszczających wątrobę.

Jak dbać o wątrobę?

Jak dbać o wątrobę?W wątrobie nieustannie dochodzi do wielu procesów chemicznych, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. To dlatego własnie niezbędne jest bezustanne dbanie o dobrą kondycję tego narządu. Jeśli nasza wątroba będzie przeciążona i zacznie dawać o sobie znać to będą to już pierwsze niepokojące objawy świadczące o tym, że należy zacząć się na poważnie martwić. Aby zadbać o wątrobę przede wszystkim zadbajmy przede wszystkim o ilość i rodzaj tłuszczów jakie dostarczamy do organizmu wraz z codzienną dietą. Wątroba bowiem podczas trawienia tłuszczu wydziela znaczną ilość żółci. Największe obciążenie w tym przypadku stanowią tłuszcze, w których zawierają się duże ilości cholesterolu, czyli tłuszcze zwierzęce. Z tego powodu dużo lepsze dla naszej wątroby jest używanie tłuszczów roślinnych.

Uwaga na alkohol

Jak się okazuje nawet niewielkie ilości alkoholu wpływają destrukcyjnie na wątrobę. Jeśli spożywamy go systematycznie to dochodzi do groźnych uszkodzeń hepatocytów. W konsekwencji dochodzi do marskości wątroby. Po alkohol powinniśmy więc sięgać niezbyt często, nawet ten słaby.

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, dobre działanie na wątrobę mają warzywa. Tutaj warto wyróżnić te, które w sowim składzie posiadają dużo witamin z grupy B. Co ciekawe, opieranie swojej diety na warzywach surowych również nie jest zbyt dobrym pomysłem. Należy je oczywiście spożywa, ale w większych ilościach dużo lepiej przyswajalne dla naszej wątroby są warzywa gotowane. Również odpowiedni dobór przypraw może przynieść ulgę naszej wątrobie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here