Jak dbać o zęby?

Zdrowe i zadbane zęby to wizytówka każdego z nas. O żeby należy zdać i pamiętać o kontrolach u dentysty. Nawet niewielki ubytek może być przyczyną bólu i wywołać zapalenie zęba. Zatem jak dbać o zęby.

Jak dbać o zęby?

Aby nasze zęby były zdrowe i służyły nam jak najdłużej to należy o nie odpowiednio dbać. Przede wszystkim należy je myć po każdym posiłku. Dzięki temu usuniemy reszty pokarmu. Jeżeli nie mamy takiej możliwości to obowiązkowo należy je myć przynajmniej rano i wieczorem. Jeżeli nie umyjemy zębów to może to wywołać próchnicę. Ważna jest także technika szczotkowania. Jeżeli robimy to w zły sposób to jedynie pogorszymy stan naszych zębów. Ważny jest także dobór odpowiedniej szczoteczki oraz pasty.

Jak dbać o zęby?Należy także walczyć ze złymi nawykami, które mogą niszczyć zęby. Jednym z takich nawyków jest gryzienie końcówki ołówka lub długopisu. Taki nawyk może spowodować ukruszenie się zęba lub jego pęknięcie. Również długotrwałe żucie gumy nie jest dobre dla naszego uzębienia. Nadużywanie gum może powodować nadwyrężenie stawu skroniowo-żuchwowego. Szkodliwe jest także nocne podjadanie. Jeżeli już umyliśmy zęby po ostatnim posiłku to nie należy już niczego jeść ani pić oprócz zwykłej wody. Tak samo w nocy jeżeli się obudzimy spragnieni to zaleca się wypić kilka łyków wody.

Do stomatologa powinniśmy chodzić kontrolnie co kilka miesięcy. Im szybciej zaczniemy leczenie zepsutego zęba to tym większe mamy szanse na jego odratowanie i bezbolesne wyleczenie. Nie należy unikać dentysty. Wszelkie ubytki należy jak najszybciej wyleczyć, plomby, które wypadły lub się zruszyły ponowienie wstawić. Jeżeli jakiś ząb nie nadaje się do leczenia to należy go wyrwać.Także warto korzystać z zabiegów takich jak, usuwanie osadu, czy wizyta u ortodonty. Jeżeli coś nas niepokoi lub zauważyliśmy jakieś niepokojące zmiany to jak najszybciej należy odwiedzić stomatologa. Regularne wizyty sprawią, że nasze zęby będą zdrowe. A zdrowe zęby to piękny uśmiech i pewność siebie. Należy pamiętać, że zęby mamy jedne na całe życie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here