Jak rysować mange?

W Japonii bardzo popularne są komiksy, które nazywają się manga. Nie tylko nastolatkowie szaleją na ich punkcie, ale cały kraj. Są one nieodłączną częścią kultury, która zyskuje swoją popularność na zachodzie. W dodatku ekranizacja takiej mangi, nazywa się anime. To właśnie od animowanej wersji komiksów zaczyna prawie każdy człowiek z zachodu, który dopiero co poznaje tę kulturę. Sporo nastolatek zastanawia się więc jak rysować mange.

Jak rysować mange?

Jak rysować mange?Nie jest to w sumie takie trudne, a na pewno bardzo łatwe, dla osób, które znają podstawy rysunku. Najważniejsze aby pamiętać cechy charakterystyczne mangi, a reszta to już tworzenie własnego stylu. Poleca się mieć własny styl, tak zwaną kreskę. Pozwala to na bardzo szybkie rozróżnianie autorów mangi i przypisywanie im sukcesów Pierwszą cechą, którą da się od razu zauważyć to znacznie większe głowy niż ciała, które zazwyczaj są pomniejszane. Na głowie widać też prawie dwa razy większe oczy, które często się błyszczą i wyrażają sporo emocji. Kobiety przedstawiane w mangach mają wyodrębnione kobiece kształty aż do przesady a ich włosy są bardzo długi i bardzo błyszczące. Praktycznie każda kobieta i mężczyzna są piękni i rzadko występują tam brzydkie osoby.

Rysowanie mangi należy więc zacząć do głowy, aby móc nauczyć się tego charakterystycznego stylu

W pierwszej kolejności rysuje się szkic takiej głowy, czyli zwykły okrąg, a następnie oddziela się oczy, uszy, nos i usta. utaj suta są często niewidoczne lub bardzo małe, a oczy jak najbardziej bardzo duże, z lekkim makijażem. Na dużej głowie rysuje się sporą ilość gęstych i długich włosów, które często delikatnie opadają na twarz. Jeżeli ktoś chce rysować resztą ciała, to trzeba pamiętać, że reszta jest bardzo delikatna. Ręce są zakończone zazwyczaj delikatnie, tak samo jak stopy, łokcie czy kolana. U kobiet zaznacza się biodra i piersi, a mężczyźni są dobrze zbudowani w ramionach i mają wąską talię. Chłopcom nie brakuje bujnych fryzur i szarmanckich uśmiechów. Często kobiety w Japonii zakochują się w bohaterach z mangi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here