gigantyzm caspra sprzątanie po zgonach warszawa

Gigantyzm Caspra to szczególny proces zmian gnilnych w zwłokach. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że został opisany przez niemieckiego patologa Johanna Ludwiga Caspra w 1856 roku. Gigantyzm Caspra znacznie utrudnia identyfikację zwłok.

Co to dokładnie jest gigantyzm Caspra?

Gigantyzm Caspra jest szczególnym procesem gnilnym, który sprawia, że powstają obrzęki w okolicach szyi i twarzy. Gigantyzm jest skutkiem wysokiego nagromadzenia gazów gnilnych w zwłokach. Proces gnilny powoduje rozmiękczenie tkanek w ciele oraz narządów wewnętrznych. Bakterie gnilne powodują wydzielanie wody z komórek budujących ciało. Woda zmieszana z pozostałą krwią w ciele i osoczem powoduje powstanie specyficznych pęcherzy na ciele oraz wycieka przez otwory w ciele, na przykład przez nos, uszy.

Wyżej wymienione procesy gnilne intensyfikują się, jeżeli zwłoki przebywają w wilgotnym i ciepłym środowisku. Stan organizmu przed śmiercią również ma znaczenie — jeśli na przykład zmarła osoba cierpiała na sepsę, to procesy gnilne będą zintensyfikowane.

Zaawansowany gigantyzm Caspra może uniemożliwić identyfikację zwłok. Płyny powodują, że włosy “ześlizgują” się z głowy, a z rąk schodzi skóra (wygląda to tak, jakby zwłoki nosiły rękawiczki ze skóry). Zwłoki wydają się bardzo ciężkie (zmarły wygląda, jakby cierpiał na otyłość) mimo, że po zważeniu okazuje się, że mają o wiele niższą wagę

Sprzątanie po zwłokach dotkniętych gigantyzmem Caspra

Gigantyzm Caspra dotyczy zazwyczaj topielców, ale też zwłoki przebywające długi czas w ciepłym i wilgotnym pokoju mogą być dotknięte tym procesem. W takich niecodziennych wypadkach koniecznie musi zostać przeprowadzone profesjonalne sprzątanie po zgonach. Warszawa i inne duże miasta to miejsca, w których coraz częściej dochodzi to przypadków, gdy znajduje się zwłoki w mieszkaniu po paru tygodniach gnicia. Sprzątaniem po zwłokach dotkniętych gigantyzmem Caspra powinien się zająć profesjonalista, gdyż takie zwłoki są pełne niebezpiecznych wydzielin, pełnych bakterii gnilnych, oraz są nadęte od gazów gnilnych, które są trujące dla człowieka i są łatwopalne. Ich nieprofesjonalne usunięcie może się przyczynić nawet do samozapłonu. Firmy zajmujące się sprzątaniem po zmarłych posiadają specjalny sprzęt do ozonowania pomieszczenia, który pozwala na bezpieczne i skuteczne usunięcie gazów gnilnych.

[Głosów:42    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here