Jak wybrać młotowiertarkę

Młotowiertarki to profesjonalny sprzęt, służący do prac rozbiórkowych i remontowych. Można nimi wykonywać wiercenia w twardych ścianach czy wykuwać bruzdy pod kable elektryczne, a także wyburzać mury w budynkach przeznaczonych do rozbiórki. Młotowiertarka ze względu na wielość funkcji z powodzeniem posłuży zarówno profesjonalnym ekipom budowlanym, jak również amatorom, remontującym dom lub mieszkanie w bloku.

Do skuwania i wyburzania

Młotowiertarka jest urządzeniem, które może pracować w trybach wiercenia, wiercenia z udarem oraz kucia. Umożliwia to stosowanie jej przez ekipy budowlane do wyburzania betonowych stropów czy kucia betonowych wylewek na podłodze.

Tryb kucia sprawdzi się również doskonale w sytuacji, gdy chcemy zmienić drzwi wewnętrzne wraz z futrynami, lub na przykład wybić starą ścianę działową, by z osobnej kuchni i pokoju zrobić przestronną jadalnię z aneksem kuchennym.

Funkcję wiercenia z udarem docenią z kolei osoby wykonujące remont mieszkania we własnym zakresie. Niezwykle kłopotliwe, szczególnie w domu, w którym mury wykonane zostały z twardej cegły i mocnej zaprawy, jest zawieszenie na ścianie w sypialni lub łazience nowego grzejnika aluminiowego. Zwykła wiertarka, a nawet taka posiadająca udar, nie zawsze umożliwi sprawne wywiercenie otworów, w których mają zostać umieszczone kołki rozporowe na wieszaki przytrzymujące grzejnik. Ze względu na lepsze parametry techniczne, w tym siłę udaru i mocniejszy silnik, z zadaniem tym szybko poradzi sobie młotowiertarka.

Zaletą młotowiertarki jest również to, że ze względu na posiadaną funkcję wiercenia bez udaru z powodzeniem zastąpi zwykłą wiertarkę, używaną podczas drobnych napraw w domu. Możliwość wywiercenia otworów w plastiku czy tworzywach sztucznych okaże się niezwykle przydatna chociażby przy mocowaniu listew przy schodach lub zawieszaniu kinkietów.

Siła udaru i moment obrotowy

Decydując się na kupno młotowiertarki, powinniśmy wiedzieć, do jakich prac będziemy jej używać. Sklep remontowo-budowlany Bricoman posiada modele przeznaczone zarówno dla profesjonalistów, jak i do zastosowań typowo amatorskich: https://www.bricoman.pl/elektronarzedzia/wiertarki-wkretarki-mloty/mlotowiertarki.

O możliwościach i przeznaczeniu młotowiertarki decyduje m.in. rodzaj udaru, w jaki urządzenie zostało wyposażone. Należy przy tym zwrócić uwagę, czy młotowiertarka posiada opcję udaru bez obrotów, umożliwiającą kucie materiałów, jak również, jaka jest maksymalna średnica wiercenia i wartość momentu obrotowego. Im jest ona większa, tym wiertło pokona większe opory i będzie mogło być wykorzystane do wiercenia w twardszym materiale.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here