zła atmosfera

Atmosfera w pracy ma bardzo duże znaczenie oddziaływujące na cały zespół. Wpływa nie tylko na jakość naszej pracy, ale też nasze ogólne samopoczucie. Skutkiem nie przyjemnej atmosfery w pracy może być przewlekły stres, który przekłada się na gorszą jakość pracy. Co zrobić, żeby poprawić zła atmosferę w pracy? Jakie są na to sposoby? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: http://kobietawe-biznesie.pl/jak-poprawic-zla-atmosfere-w-pracy-skuteczne-sposoby/ 

W atmosferę w pracy – co może ją powodować? 

Włącz ma swoje w pracy może powodować wiele czynników. Najczęstszą przyczyną są bowiem konflikty pomiędzy pracownikami. Problem może występować też na linii pracownik – pracodawca. Bardzo często przyczyną złej atmosfery jest problem z wykonaniem danego projektu i ciągle przedłużanie go w czasie. Jak widzimy problemy takie pojawiają się znikąd i urastają do ogromnych konfliktów. Wszystko to może mieć negatywny wydźwięk na pracowników. 

Sposoby na poprawę atmosfery w miejscu pracy 

Najczęściej polecanym sposobem na polepszenie atmosfery w pracy jest Otwarta komunikacja. W skrócie jest to możliwość wypowiedzenia swojego zdania bez obawy o karę lub krytykę. Taka formuła bardzo często daję tak zwany fragment umysłowy, który przekłada się na zupełnie nowe pomysły oraz rozwiązania. Pozwala też ruszyć dany projekt do przodu. 

Innym sposobem jest zdecydowanie się na wybór osoby sprawujące pieczę nad pracownikami, co usprawni rozwiązywanie konfliktów. Warto wypracować sobie schemat działania, który będzie ułatwieniem całego procesu. Osoba wyznaczona musi przede wszystkim tak samo podchodzić do obu stron konfliktu. W pewnym sensie musi myśleć oraz odczuwać problemy, które dotyczą obydwu grup. 

Żeby pozbyć się złej atmosfery w pracy dobrze, żeby pracodawca prezentował otwartą postawę dla swoich pracowników. Powinien on im pomagać oraz dzielić się z nimi swoim doświadczeniem. Oczywiście, nie oznacza to, że powinna zostać zatarta granica pomiędzy pracownikiem a pracodawca. 

Zobacz też: http://www.ozsk.pl/motywacja-jak-wyglada-w-kontekscie-pracy/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here