Zegarek do zadań specjalnych – czym kierować się przy wyborze?

Cudowne gadżety, z których korzystają tajni agenci, wszyscy znamy z filmów. Okazuje się, że ich namiastkę może zafundować sobie każdy. W ekstremalnych sytuacjach warto mieć przy sobie sprzęt, który choć minimalnie ułatwi życie. Z pewnością rozumieją to fani sportów ekstremalnych, górskich wędrówek i osoby prowadzące aktywny tryb życia. Nowoczesny zegarek wyposażony w przydatne aplikacje nie tylko dostarczy informacji, ale też pozwoli na kontrolowanie swojej aktywności w ciągu dnia. Jak wybrać zegarek, będąc aktywnym człowiekiem? Na co zwrócić uwagę?

Funkcje i aplikacje

Na rynku dostępnych jest mnóstwo zegarków wyposażonych w dziesiątki przydatnych funkcji. Producenci prześcigają pomysłowością, chcąc zadziwić swoich klientów i udowodnić, że w tak małym gadżecie można zamknąć wiele rozwiązań! Osoby, które chciałyby sprawić sobie nowoczesny zegarek do zadań specjalnych, powinny wziąć pod uwagę np. zegarek G-Shock. To seria produktów firmy Casio stworzona z myślą o tych, którzy nie chcą się ograniczać i lubią niezawodne, sportowe gadżety. Zegarki pochodzące z tej serii posiadają dziesiątki funkcji niespotykanych nigdzie indziej. Przykładowo, model Shichi-Fuku-Jin został przystosowany do użytkowania w ujemnych temperaturach i wyposażony we wskaźnik faz księżyca oraz pływów morskich, a więc jest to model perfekcyjny dla żeglarzy. Inne modele wyposażone są w stoper, krokomierz oraz wskaźnik spalonych kalorii. Ponadto są też zegarki wodoszczelne lub posiadające funkcję automatycznego podświetlenia, które włącza się, gdy zegarek znajduje się w odpowiedniej pozycji. Chcąc sprawić sobie zegarek G-Shock, warto określić swoje potrzeby i oczekiwania względem tego gadżetu, a następnie wybrać najbardziej odpowiedni model.

Inwestycja na lata – to się opłaca

Gadżet naszpikowany oryginalnymi funkcjami, o ile jest dobrej jakości i pochodzi od marki cieszącej się uznaniem, kosztuje zwykle dość sporo, bo nawet kilkaset złotych. Jeśli to cena powstrzymuje cię przed zakupem, weź pod uwagę wszystkie zalety, jakie niesie za sobą posiadanie takiego zegarka. Po pierwsze, decydując się na taki zakup, można być pewnym jakości – szczególnie istotne jest tworzywo, z którego wykonane zostały tarcza i bransoleta, ale też detale. Wysokiej jakości gadżet posłuży ci przez naprawdę długi czas – jeśli rozłożyć tę inwestycję na kilka kolejnych lat, cena przestanie wydawać się taka wysoka! Po drugie, do markowych zegarków zawsze dołączona jest karta gwarancyjna, obejmująca naprawy usterek. To szczególnie istotne, jeśli prowadzisz aktywny tryb życia i zajmujesz się sportami ekstremalnymi.

Nie ignoruj designu!

Kto powiedział, że w sytuacjach ekstremalnych nie warto zwracać uwagi na design? To właśnie wizualne dopasowanie gadżetu do swoich upodobań sprawia, że czujemy się dobrze i mamy ochotę codziennie nosić go z przyjemnością. Oprócz liczby funkcji warto wziąć pod uwagę kolor zegarka, tarczy i detali, a także możliwość wymiany paska na inny, w sytuacji gdy podstawowy znudzi się lub zostanie uszkodzony. Jeśli wybierasz model z elektronicznym wyświetlaczem, zwróć uwagę na to, czy podświetlenie nie jest za słabe lub zbyt jaskrawe, a w przypadku zegarków z tradycyjnym cyferblatem sprawdź, czy cyfry są odpowiedniej wielkości oraz czy strzałki są dobrze widoczne. Warto też zwrócić uwagę na wymiary zegarka – o ile większy będzie dobrze prezentować się na szerokim nadgarstku, to może okazać się nieco zbyt ciężki i niewygodny w przypadku chudszej i węższej dłoni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here