Dlaczego do golenia zarostu nie należy używać zwykłego żelu pod prysznic lub mydła?

Kosmetyki do golenia, takie jak: żele, pianki i kremy pomagają precyzyjnie pozbyć się zarostu, bez podrażnień czy zaczerwienienia skóry. Ich specjalnie opracowana formuła dodatkowo delikatnie nawilża i zmiękcza zarost, przez co golenie jest łatwiejsze i szybsze.

Rynek kosmetyczny oferuje szeroki wybór żeli, kremów i pianek do golenia, takich marek jak: Gillette, AA, Joanna, Lirene, Ziaja, Kanion, Loreal, Nivea, Bic czy Intesa. Są to niezbędne kosmetyki ułatwiające usuwanie zarostu, których nie należy zastępować innymi preparatami pielęgnacyjnymi, jak mydło czy żel pod prysznic. Zwykłe kosmetyki mogą bowiem nie tylko przesuszać skórę twarzy, ale również powodować podrażnienia, a nawet reakcje uczuleniowe.

Dlaczego warto stosować żele, kremy i pianki do golenia?

Męski zarost jest szorstki i dość twardy. Kosmetyki do golenia, nie tylko minimalizują ryzyko podrażnienia skóry ostrzem maszynki, ale przede wszystkim, zmiękczają włoski, przez co można je usunąć łatwiej i skuteczniej. Specjalne kremy dodatkowo delikatnie nawilżają oraz pozostawiają na skórze cienką ochronną warstwę, która zapobiega występowaniu wysypki czy zaczerwienienia po goleniu. Nałożenie preparatu na skórę pomaga również precyzyjnie śledzić prowadzenie maszynki, eliminując tym samym niepotrzebne kilkukrotne używanie jej w tych samych miejscach. Kosmetyki do golenia dedykowane mężczyznom dodatkowo zapewniają uczucie przyjemnej świeżości tuż po zakończeniu czynności.

Pianka czy żel do golenia?

Pianka, krem i żel do golenia to najczęściej wybierane kosmetyki przez mężczyzn, które nieco różnią się od siebie. Wybór między jednym produktem a drugim to kwestia indywidualna. Najlepiej przetestować zarówno piankę, jak i żel, aby przekonać się, jak oddziałuje na skórę. Pianki do golenia posiadają ultralekką formułę, a delikatna piana, która tworzy się po nałożeniu produktu na twarz, łatwo się spłukuje. Żel i krem, w porównaniu do pianki jest bardziej gęsty, zapewnia lepszy poślizg maszynki oraz lepszą ochronę skóry przed podrażnieniami czy ewentualnym uszkodzeniem jej ostrzem. Większość żeli i kremów do golenia posiada aktywne składniki nawilżające, które dodatkowo pielęgnują delikatną skórę twarzy i chronią ją przed przesuszeniem i nieprzyjemnym uczuciem ściągnięcia po myciu.

Niezależnie od wyboru pianki, kremu czy żelu warto zadbać o dobrą jakość maszynki do golenia. Żaden kosmetyk nie zapewni idealnych efektów golenia, gdy ostrza będą zużyte, tępe czy brudne.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here