Wycieczki do Czarnogóry to sposób na wakacje

Coraz więcej osób organizuje wycieczki do Czarnogóry. Są to wspaniałe wycieczki, podczas których można obejrzeć wyjątkowy kraj. To wycieczki ciekawe, miłe oraz przyjemne. Niejedna osoba chce odwiedzić Czarnogórę na kilka dni i ma taką szansę. Jest to znakomity sposób spędzania wolnego czasu oraz znajdowania wielu życiowych przyjemności. Jest to niewielki, ale wyjątkowy kraj, który stał się sławny wśród turystów. Czarnogóra nazywana jest Dubrownikiem w miniaturze, co oznacza, że jest to kraj podobny do Chorwacji. Warto w takim kraju mieszkać i spędzać w nim każde wakacje. Na pewno jest to znakomite miejsce na wędrówki, leniuchowanie, zwiedzanie. O tym Polacy doskonale już wiedzą. Jest to kraj o powierzchni mniejszej od województwa małopolskiego, ale urody ma tyle, co kilka państw razem wziętych. Atrakcji w Czarnogórze jest wiele, ale bilety wstępu są naprawdę niedrogie.

Co warto obejrzeć?

Można odwiedzić katedrę świętego Tryfuna w Kotorze, obejrzeć mury Kotoru, muzeum mozaik rzymskich zachwyci wszystkich. Wspaniały jest przejazd łódką na wyspę Gospa. Kościół na wysepce Gospa jest wyjątkowy. Dużo przyjemności dostarczy także zwiedzenie twierdzy Kanli Kula oraz Forter Mare. Cytadela to ciekawy zabytek. Można obejrzeć też Starą Maslinę, czyli najstarsze czarnogórskie drzewo oliwne. Odpocząć można na wspaniałej plaży na wyspie Ada Bojana. Pałac króla Mikołaja I w Cetyni to prawdziwa gratka dla turystów. W Cetyni są także muzeum etnograficzne oraz historyczne. Jaskina Lipa to miejsce wyjątkowe, do którego udają się tłumy turystów. W tym kraju są także liczne parki narodowe, które dają relaks, cień oraz odpoczynek najwyższej próby. 

Podsumowując, do Czarnogóry można pojechać na własną rękę lub z biurem podróży. Miło jest poznawać ten mały, kameralny i piękny kraj. To kraj niczym z marzeń oraz snów, który ma ofertę dla każdego. Za 2000 złotych można spokojnie spędzić tydzień w tym pięknym kraju. Po tym kraju można podróżować samochodem, autokarem lub jeździć na rowerze. Przemieszczanie się jest łatwe i nie sprawia najmniejszych problemów. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here