Wycieczka objazdowa do Czarnobyla

Gdzie szukać informacji na temat wycieczki?

Czy jesteś osobą głodną przygód? Nie lubisz się nudzić i masz ochotę  na zwiedzenie najciekawszych miejsc wschodniej europy? Jeśli odpowiedź na te pytania jest twierdząca to ten post skierowany jest właśnie do ciebie. W naszej ofercie znajdziesz mnóstwo nietypowych atrakcji, które umilą ci czas urlopu. Szczególnie zachęcamy do zapoznania się z planem wycieczki objazdowej do Czarnobyla zamieszczonej na stronie wytwórniawypraw.pl.

Zarys wycieczki i głównych atrakcji.

Wycieczka stosunkowo krótka, bo trwająca 5 dni, lecz bardzo intensywna, na pewno nie będziecie się nudzić. Wyruszamy z Warszawy, pierwszym celem wycieczki jest zwiedzenie Lwowa, gdzie będzie miał miejsce pierwszy nocleg. Zwiedzimy tam między innymi Operę, Cerkiew Włoską czy Katedrę Łacińską. Po więcej szczegółów zapraszamy na naszą stronę internetową.  Z Lwowa wyruszamy pociągiem do Kijowa. Zwiedzimy tam jeden z największych uniwersytetów na Ukrainie czyli Kijowski Uniwersytet Narodowy im. Tarasa Szewczenki. Warto zobaczyć zakątki tego miejsca, ponieważ jak pokazuje historia niegdyś uniwersytet ten jak i cały Kijów należały do Polski. W roku 1938 polacy stanowili ponad 60% społeczności studenckiej. Dnia 4, odważni będą mogli zwiedzić miejsce od lat niezamieszkane na stałe przez ludzi. Miejsce katastrofy która zmieniła historię, o której wie cały świat, Jest tu mowa o Czarnobylu. Osoby niezainteresowane tym tematem będą mogły w tym czasie zwiedzić cerkwie i podziemny labirynt z relikwiami w Kijowie.

Dlaczego warto odwiedzić strefę w Czarnobylu?

Czarnobyl kojarzy nam się z miejscem katastrofy elektrowni atomowej mieszczącej się na Ukrainie. Miasto obok Czarnobyla-Prypeć zostało wybudowane jako oaza do życia i pracy dla pracowników elektrowni atomowej. Nikt nie przypuszczał jakie skutki przyniesie dla mieszkańców owa katastrofa. Nie takie były plany, ten projekt miał uniezależnić ludzi energetycznie, dając ogromne korzyści dla kraju. Niestety katastrofa przyniosła ogromne skażenie i ludzie po ogłoszeniu wystąpienia zagrożenia natychmiastowo wyprowadzili się z tego miasta w obawie o swoje życie i zdrowie. To miejsce wygląda jak miasto z przeszłości zachowane w niemal nienaruszonych warunkach. Jest to bardzo nietypowe zjawisko i wielu z nas chciałoby zobaczyć i przekonać się jak to wygląda na żywo. Wiele zakątków miasta wygląda jak scenografia do horroru, lecz to właśnie przyciąga rzesze zaciekawionych turystów. Jeśli liczysz na prawdziwą adrenalinę, związaną z  obcowaniem z opustoszałym Czarnobylem z lat 80, to już dziś zarezerwuj miejsce.

Jeśli zastanawia cię czy jest to bezpieczne i czy nie narażasz się na promieniowanie, to już śpieszymy z odpowiedzią. Otóż promieniowanie jest nieszkodliwe dla naszego zdrowia, mieści się w dawce bezpiecznej. Od lat wielu turystów odwiedza to miejsce i z ich opowieści wynika że nie żałują zwiedzania tego nietypowego miejsca.

Do zobaczenia na wycieczce po najciekawszych zakątkach Ukrainy. Zarezerwuj sobie miejsce już dziś!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here