Wybór nożyczek fryzjerskich

Klientki salonów piękności często nazywają swoje fryzjerki czarodziejkami, które potrafią całkowicie odmienić ich wizerunek. Jeżeli fryzjerka jest czarodziejką to jej różdżką będą oczywiście nożyczki fryzjerskie do włosów. Jest to podstawowe narzędzie pracy stylistów, o czym uczą na każdym kursie, a czego świadomość ma każdy, nawet najmłodszy fryzjer. Profesjonalne nożyczki fryzjerskie są bowiem niezbędne aby osiągnąć wysoką jakość strzyżenia, zatem wybór odpowiedniego modelu jest bardzo istotną kwestią.

Rodzaje nożyczek fryzjerskich

Ze względu na ogromną ilość oraz rodzaj asortymentu dostępnego na rynku ciężko jest dobrać nożyczki fryzjerskie do włosów, które będą odpowiednie. Podstawowe różnice występują przede wszystkim w materiale oraz jakości wykonania, jak również w dużej rozbieżności cenowej. Koszt jaki należy ponieść waha się w przedziale od kilkudziesięciu złotych do nawet kilku tysięcy. Profesjonalne nożyczki fryzjerskie powinny być odporne na uszkodzenia oraz wytrzymałe, jak również gwarantować przez długi okres czasu wysoką jakość cięcia. Najlepiej sprawdzającym się materiałem w fryzjerstwie jest stal nierdzewna, posiadająca wysoką odporność na korozję, jak również ze względu na dużą twardość, jest ona odporna na uszkodzenia. Podczas zakupu musimy również zwrócić uwagę na wykończenie nożyczek, które musi być bezpieczne zarówno dla nas, jak i dla klientek.

Wyjątkowym typem są nożyczki fryzjerskie degażówki, posiadające ząbki. Ich stosowanie ma na celu degażowanie, czyli zmniejszenie objętości włosów. Na rynku można spotkać wiele rodzajów tego typu produktu. Nożyczki fryzjerskie degażówki mogą różnić się od siebie rozwarstwieniem oraz grubością ząbków na ostrzu, a także tym, czy są one jednostronne czy obustronne.

Istotne jest również aby nożyczki fryzjerskie do włosów odpowiadały rozmiarem. Dla kobiet zalecane są rozmiar 5,5, natomiast dla mężczyzn 6,5. Musimy pamiętać o tym, że im mniejszy rozmiar, tym cięcie jest bardziej precyzyjne. Musimy również zwrócić uwagę na to, czy produkt jest odpowiednio wyważony oraz czy odpowiednio dopasowuje się do naszych dłoni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here