Radca prawny - jaka jest jego rola

Radca prawna nie ma takich samych uprawnień, jak adwokat, nie mniej jednak także zajmuje się prawem. Osoba, która jest radcą prawny musi skończyć studia prawnicze i zostać wpisana na listę radców prawnych. Radca prawny może działać na własną rękę zakładając działalność gospodarczą, może też zostać zatrudniony na etat.

Kancelaria radcy prawnego zajmuje się fachową pomocą prawną osobom fizycznym, podmiotom gospodarczym oraz różnego rodzaju instytucjom organizacyjnym. Oczywiście rola radcy prawnego nie ogranicza się wyłącznie do doradztwa, taka osoba może również opiniować umowy, sporządzać różnego rodzaju dokumenty tj. akty, umowy, pisma procesowe itp. Kancelaria Radcowska może zostać naszym reprezentantem w sądzie lub w urzędzie, choć nie może występować, jako nasz obrońca w sądzie w sprawach karnych czy karnoskarbowych.

Radca prawny z Trójmiasta

Wybór kancelarii radcowskiego nie może być oczywiście zbyt pochopny, gdyż każdy specjalizuje się w innej dziedzinie prawa. Na przykład kancelaria https://radcaprawny-trojmiasto.pl w głównej mierze zajmuje się sprawami rozwodowymi oraz rozliczeniami podatkowymi marynarzy oraz ich rodzin. Radca Natalia Zielmachowicz ma w tym zakresie bardzo duże doświadczenie i wiedzę, dzięki temu można nazwać ją fachowcem w tych dziedzinach prawa. Pani Natalia Zielmachowicz prowadzi swoją kancelarię i współpracuje z drugim radcą prawnym, który wspiera ją w wypełnianiu obowiązków.

Chociaż może się wydawać, że radca prawny to tylko doradca, tak naprawdę takie osoby pojawiają się w sądach bardzo często i reprezentują swoich klientów. To nie tylko reprezentant, to wielka pomoc w przypadku różnego rodzaju spraw. Warto zatrudnić osobę, która wskaże nam drogę działania, pomoże stworzyć pismo procesowe, zgromadzić dokumenty, dowody itp. Chociaż radca prawny nie będzie naszym obrońcą, to może znacząca przyczynić się do tego, że sprawa zakończy się sukcesem i będzie przebiegać tak jak sobie tego życzymy. Oczywiście nie każda kancelaria radcowska będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania, dlatego takie współprace trzeba zawierć bardzo ostrożnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here