Prosty sposób na ciekawy webinar

Decydując się na organizację webinaru, musimy przede wszystkim zadbać o przygotowanie konkretnego materiału pod jeden główny temat. W ten sposób będziemy mieli pewność, że dużo osób pojawi się na takim wydarzeniu i wszyscy uczestnicy będą zadowoleni z uzyskanych informacji.

Mimo że wydaje się to bardzo oczywiste, to jednak w rzeczywistości nie każdy prowadzący wie, jak znaleźć i przedstawić informację, aby goście byli zaangażowani i zostali do samego końca.

Dlaczego warto organizować webinary?

Organizowanie cyklicznych webinarów przynosi ogromne korzyści. W ten sposób można rozwinąć każdy biznes, pozyskać wiele wartościowych kontaktów oraz przekazać najważniejsze informacje w jednym momencie do szerokiego grona osób.

Największe zalety prezentacji internetowych to:

budowa zaufania – prowadzący może zaprezentować się uczestnikom, pokazać swoją wiedzę i kompetencje, wzmocnić wizerunek oraz wzbudzić zaufanie,dotarcie do potencjalnych klientów – zebranie leadów zainteresowanych tematem webinaru pozwala zbudować listę przyszłych klientów. Można będzie do nich dotrzeć z innymi komunikatami, informując o kolejnym szkoleniu online lub promocji na produkty lub usługi,sprzedaż – wiele firm wykorzystuje prezentacje internetowe również do sprzedaży. Pod koniec webinaru można zaoferować uczestnikom kod rabatowy albo specjalną ofertę, która jest tylko dla nich,utrzymywanie i pogłębianie relacji – w wielu przypadkach webinar jest wartością dodaną. Można zapytać klientów, jaki temat ich interesuje i na tej podstawie zorganizować wydarzenie internetowe. W ten sposób zdobywamy większą więź z naszą marką,interakcja – szkolenia online wykorzystuje się również do tego, aby jeszcze lepiej poznać swoich odbiorców. Można podczas wydarzenia na żywo odkryć potrzeby swoich klientów, prowadzić z nimi dyskusje i odpowiadać na wszelkie pytania.

Którą platformę do tworzenia webinarów wybrać?

Na rynku dostępnych mamy wiele platform webinarowych, które mają opcję płatne i darmowe. Te bezpłatne zazwyczaj posiadają wiele ograniczonych funkcji, takich jak: niewielka ilość uczestników czy jeden prowadzący. Zazwyczaj jednak nasze plany są zdecydowanie większe, więc potrzebujemy profesjonalnych rozwiązań.

Do pozyskiwania leadów, prowadzenia szkoleń, organizowania spotkań z pracownikami oraz sprzedaży internetowej bardzo dobre narzędzie oferuje Freshmail.pl. System posiada intuicyjny interfejs do tworzenia webinarów oraz funkcje wyzwalające kreatywność podczas prezentacji, takie jak: udostępnianie ekranu, tablice do rysowania, przeprowadzanie ankiet na żywo czy wyświetlanie filmów z YouTube.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here