Producent pras hydraulicznych wysięgowych

0
814

Prasy hydrauliczne ze względu na swoje szerokie zastosowanie stosowane są
w różnorodnych gałęziach przemysłu. Dzielą się one na różne rodzaje pras co umożliwia wykonywanie wielu różnorodnych czynności od cięcia metali po wyciskanie owoców. Prasy hydrauliczne wysięgowe nadają się przede wszystkim do kucia czy tłoczenia. Jeśli poszukujesz dobrej prasy, która spełni twoje oczekiwania rozpocznij poszukiwania sprawdzonego producenta. 

Działanie prasy hydraulicznej wysięgowej 

Prasy działają na podstawie tzw. Prawa Pascala. Oznacza to, że siła nacisku zostaje zwielokrotniona poprzez wykorzystanie stałego ciśnienia, które znajduje się w układzie zamkniętym. Prasy hydrauliczne zaopatrzone są  dwa, wypełnione hydraulicznym olejem cylindry, które kończą się tłokami. Działając na tłok, który pełni w układzie funkcję pompy zwiększona zostaje siła, która działa na tak zwany tłok roboczy. 

Prasy hydrauliczne wysięgowe to urządzenia, które swoją popularność zawdzięczają nie tylko zastosowaniu. Ich obsługa jest łatwa i pozwala na wykonanie specjalistycznych prac. Prasa od sprawdzonego producenta to także gwarancja jej odporności na uszkodzenia oraz niekorzystne warunki w tym te atmosferyczne. 

Prasa hydrauliczna wysięgowa – charakterystyka 

Prasy hydrauliczne wysięgowe charakteryzują się budową korpusu, który swoim wyglądem przypomina literę „C”. Dzięki temu dostęp do roboczego stołu jest prosty i umożliwia dokładne i sprawne przeprowadzenie danego działania. Łatwe dojście pracownika do stołu to dodatkowa zaleta prasy wysięgowe jeśli pracuje się z trudnymi materiałami np. z blachami czy metalami.

Działanie pras hydraulicznych wysięgowych umożliwia wykonywanie czynności takich jak sztancowanie, tłoczenie, kucie czy prasowanie. W zależności od tego jaka siła nacisku będzie potrzebna w twoim warsztacie czy fabryce może wynosić ona od 10 do 350 ton. Prasy hydrauliczne wysięgowe umożliwia także wycinanie otworów w różnorodnych materiałach. Oprócz metalu czy blach świetnie sprawdzi się np. przy obróbce folii, płyt czy papieru.

Jakiego producenta pras hydraulicznych wysięgowych wybrać?

Jeśli planujesz nabyć prasę wysięgową, która będzie służyć Ci przez kolejne lata weź pod uwagę kilka kwestii. Maszyna musi być nie tylko komfortowa dla twoich pracowników ale przede wszystkim musi być ona bezpieczna. Oprócz gwarancji prasa powinna posiadać certyfikat. Jej budowa oraz użytkowanie musi być zgodne z prawem, które obowiązuje na terenie Unii Europejskiej.

Sprawdzony producent np. rotorprasy.pl chętnie podejmie się rozmowy na temat swoich urządzeń i ich użytkowania. Pamiętaj aby sprzęt nie tylko był bezpieczny, ale także nie szkodził naturalnemu środowisku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here