Wypadanie włosów to całkowicie normalna sprawa i najzupełniej naturalny proces. Problem robi się jednak wtedy, gdy włosy zaczynają wypadać nadmiernie, co może doprowadzić nawet do częściowego lub całkowitego wyłysienia. Warto w takiej sytuacji wiedzieć, kiedy można powiedzieć o silnym wypadaniu włosów, a co najważniejsze, jak wygląda leczenie tego typu przypadłości.
Wypadanie włosów leczenie — kiedy trzeba zacząć się martwić?
W ludzkim organizmie w naturalny sposób dochodzi do wymiany włosów. Stare włosy obumierają, a następnie są wydalane z organizmu, czyli inaczej mówiąc, wypadają. Na ich miejsce jednak jednocześnie wyrastają nowe włosy, które uzupełniają lukę, zupełnie maskując wcześniej odgadnięte włosy. Problem tylko zaczyna się wtedy, gdy włosy nie odrastają z taką samą częstotliwością i tak szybko, jak wcześniejsze wypadają. Kiedy jednak mowa o łysieniu?
Przyjmuje się, że w pełni zdrowa osoba traci każdego dnia około 150 włosów. Problem zaczyna się wtedy, gdy włosy w widoczny sposób ubywają z głowy. Jeśli zauważy się zatem ich przerzedzanie i wyraźny spadek gęstości, jest to ewidentny sygnał silnego wypadania włosów, co nie jest procesem naturalnym.
Jakie są przyczyny nadmiernego wypadania włosów?
Jaki może być powód takiego stanu rzeczy? Co powoduje, że włosy nadmiernie wypadają? Jak łatwo się domyślić, powodów takiego stanu rzeczy może być naprawdę wiele. Począwszy od diety, po zbyt niską temperaturę powietrza, silne wahania wilgotności, czy też intensywne używanie szkodliwych środków pielęgnujących włosy, a na poważnych chorobach kończąc.
Wszystkie powyższe problemy powodują, że do włosów, a właściwie do cebulek, nie jest dostarczana prawidłowa porcja składników odżywczych, mineralnych oraz witamin, które stanowią składnik budulcowy nowych włosów. Zaburzony tym samym zostaje proces wymiany włosów.
Wypadanie włosów leczenie — jak przebiega?
Na szczęście nie jest się z tym problem pozostawiony samemu sobie, ponieważ istnieje dość sporo różnego rodzaju sposobów oraz metod walki z silnym i intensywnym wypadaniem owłosienia, w skład których zaliczany jest nawet przeszczep włosów.
Zanim jednak przejdzie się do tak radykalnych metod, lekarz trycholog przeprowadza skrupulatny wywiad, podczas którego określa powód wypadania włosów. Tak postawiona diagnoza pozwala zastosować nową dietę, leczenie farmakologiczne, lub też umożliwia odstawienie szkodliwych środków pielęgnujących do włosów. Wszystko to sprawia, że włosy stają się mocniejsze, gęstsze i na nowo wyrastają, przywracając prawidłową ilość ich na głowie. Zgłoszenie się do trychologa wydaje się być najlepszą opcją z możliwych. Znalezienie przyczyny wypadania włosów jest niezwykle istotne na dalszym etapie leczenia.
Wypadanie włosów leczenie — czy domowe sposoby są skuteczne?
Oczywiście bardzo pomocne podczas tego procesu są nie tylko środki farmakologiczne, czy też innego rodzaju środki kosmetyczne, lecz również standardowe domowe metody. O jakich konkretnie mowa?
Jeśli chce się zatrzymać wypadanie włosów przy pomocy domowych metod, przede wszystkim należy skorzystać z maseczek wykonanych z żółtek jaj, oraz oleju rycynowego. Dodatkowo poleca się również stosowanie licznych olejków eterycznych, które także posiadają bardzo pozytywny wpływ na problem braku włosów.