Łagodzenie objawów kolki nerkowej

Kolka nerkowa występuje u wielu pacjentów. Znaczna ich część zastanawia się jak złagodzić jej objawy. Kolka nerkowa to ból, który powstaje w wyniku zatrzymaniu się moczu w torebce nerkowej. Kolka nerkowa to tak naprawdę pierwszy objaw kamicy nerkowej. Bardzo często pojawia się tutaj bardzo ostry ból. Warto stosować środki przeciwbólowe. Kolka nerkowa występuje w przypadku kiedy wzrasta ciśnienie w górnych drogach moczowych.

Jakie są przyczyny powstawania kolki nerkowej?

Najczęściej kamienie powstają w wyniku dużej ilości związków chemicznych. Do powstawania kamieni przyczynia się zastój moczu, bądż nieprawidłowy jego odpływ. Kolka nerkowa może także wynikać z niedoboru pewnych substancji. Mowa tutaj o magnezie czy cytrynianach. Jakie jeszcze są przyczyny? Nadmiar witaminy C, często powtarzające się biegunki, które odwadniają nasz organizm, niewłaściwy skład pierwiastków moczu czy też wchłanianie aminokwasów. Może pojawiać się tutaj pytanie dotyczące leczenia kolki nerkowej. W tym przypadku powinniśmy jak najszybciej przyjąć leki rozkurczowe oraz przeciwbólowe.

Najczęstszym objawem jest oczywiście ból. Kolka nerkowa powstaje w wyniku zatrzymania moczu. W trakcie danego symptomu możemy mieć do czynienia z dosyć silnym bólem. Dlatego właśnie niezbędne jest podanie właściwych leków przeciwbólowych. Kolka nerkowa występuje wtedy, kiedy wzrasta ciśnienie w górnych drogach moczowych. Kamienie powstają wskutek dużej ilości związków chemicznych. Do powstania kamieni przyczynia się zły odpływ moczu bądź jego zastój.

Jakie są inne przyczyny? Nieprawidłowy metabolizm. Jak się ją leczy? Bolącą nerkę można ogrzewać na przykład poduszką elektryczną czy też termoforem. Kolkę nerkową najczęściej leczy się terapią przyczynową. Należy podkreślić, że mogą wystąpić cztery rodzaje kamicy nerkowej: cystynowa, moczanowa, fosforanowa czy szczawianowa. Bardzo ważne jest picie minimum dwóch litrów wody na dzień, ograniczenie spożywania soli, a także ograniczenie spożywania szczawianów i fosfanów. Dieta powinna zawierać właściwą ilość wapnia.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here