Kuchnia mlekiem i miodem płynąca, czyli jak właściwie urządzić to wnetrze?

Urządzasz swoja nowa kuchnie? A może marzy ci się remont tej dotychczasowej? Warto poznać kilka szczegółów, dzięki którym planowanie i rozmieszczenie sprzętów, wybór mebli kuchennych będzie najsensowniejszy i spowoduje, że w twojej kuchni zapanuje ład i będziesz z chęcią z niej korzystać.

Kuchnia to serce każdego domu – nie od dziś jest to prawda niemal niepodważalna. To w tym miejscu, gotując obiady czy przygotowując posiłki, okazujemy, jak bardzo dbamy o swoich bliskich, jak chcemy im dogodzić kulinarnie i sprawić, by na ich twarzach pojawił się uśmiech. Dla wielu z nas zapach świeżo upieczonego ciasta dobiegający z kuchni jest miłym wspomnieniem dzieciństwa, rodzinne przygotowywanie potraw świątecznych, krojenie sałatek, dekorowanie pierniczków kojarzy się każdemu z rodzinną atmosferą świąt. 

Warto więc sprawić, by kuchnia – a właściwie jej urządzenie i wyposażenie – była jak najlepiej dostosowana do warunków lokalowych, do funkcji, jakie ma pełnić. Nim zdecydujemy się na konkretne meble, nim wybierzemy lodówę, gadżety, stół, warto zastanowić się, w jakim stylu powinna być nasza kuchnia. Najlepiej będzie, jeśli korespondowałaby ze stylem w całym mieszkaniu. Takie ujednolicenie kolorystyki, faktur, materiałów korzystnie wpłynie na wizualny obraz całego domu. Czy wybierzemy nowoczesną i minimalistyczną czy rustykalną z firankami w oknach i drewnianymi elementami, czy całkowicie kolorowa i szaloną – powinniśmy zwrócić uwagę na to, by wygospodarować w niej odpowiednio dużo miejsca do przygotowywania potraw, krojenia, mycia,rozkładania. Do tego celu niezbędna jest odpowiednia liczba blatów.Obecnie na rynku istnieje dość szeroki wybór mebli kuchennych, począwszy od gotowych zestawów mebli które można powiększać o dokupowane osobno poszczególne elementy aż po meble na wymiar. Dzięki nim nasza kuchnia będzie prawdziwie skrojona na miarę naszych potrzeb. Duży wybór mebli kuchennych, wraz z montażem, transportem,a wcześniej wszelkimi koniecznymi do dopasowania mebli  pomiarami, znaleźć można na stronie https://www.meblejarosz.info/pl/c/Meble-Kuchenne/742.

Nawet w mniejszych kuchniach warto zadbać o to, by tzw. ciąg kuchenny, czyli ustawienie we właściwej kolejności sprzętów, został zachowany. Lodówka – blat do wykładanie produktów z lodówki – zlewozmywak – główny blat roboczy – płyta grzewcza/kuchenka( – kolejny blat do nakładanie posiłków). Taka kolejność jest kolejnością wzorcową, którą czasem trzeba zmodyfikować, w zależności od wielkości i ustawności kuchni. Warto jednak mieć ten ciąg w pamięci podczas meblowania kuchni i jak najbardziej próbować zbliżyć się do idealnego ustawienia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here