Jak zaktualizować sterowniki?

Czasem zdarza się, że nagle coś przestaje w komputerze dobrze działać. Żaden program nie chce odtworzyć muzyki albo filmu, mimo że wczoraj było to jeszcze możliwe. Coś się nie chce włączyć albo działa niepoprawnie. Pierwszą rzeczą, którą trzeba w tej chwili zrobić jest to, czy coś nie podziało się ze sterownikami.

A jak zaktualizować sterowniki?

Jest na to kilka sposobów. Można posłużyć się np. programem, który pokazuje, które sterowniki trzeba zaktualizować i który pomaga je pobrać z pewnego źródła. Drugim wartym polecenia rozwiązaniem jest pobranie sterowników ze strony producenta. Zawsze warto mieć na uwadze, że sterowniki co jakiś czas po prostu się dezaktualizują albo coś nagle z komputera „ucieka”. Nie warto wtedy panikować, bo naprawa całej sytuacji jest możliwa do zrobienia nawet przez laika. Sterowniki warto pobierać z pewnych źródeł – czyli np. ze stron ich wydawców, czy producentów danego sprzętu. Wspomniane już programy, które pomagają w aktualizacji sterowników są dobrym rozwiązaniem dla osób zupełnie początkujących, które dopiero zaczynają na poważnie swoją przygodę z komputerem i Internetem.

Odpowiednie porady co do sterowników można też znaleźć w sieci

Jak zaktualizować sterowniki?Jeśli jednak ma się taką okazję, warto porozmawiać z jakąś znajomą osobą, która zna się choć trochę na rzeczy. To i owo o stanie sterowników powie nam też menadżer urządzeń, a konkretnie panel sterowania. Rozwiązanie problemu ze sterownikami jest wiec stosunkowo proste, zwłaszcza jeśli ma się dostęp do sieci. Można tu znaleźć wszystko – począwszy od odpowiedzi na pytanie: jak zaktualizować sterowniki, aż po znalezienie tych właściwych. Niestety, bez właściwych sterowników wiele rzeczy w komputerze może nie działać w ogóle albo poprawnie. Trudno tez bez nich korzystać z urządzeń peryferyjnych jak drukarka, czy skaner. Dlatego warto mieć je na uwadze i co jakiś czas sprawdzać, czy w tej kwestii nie pojawiły się jakieś nowości. Zazwyczaj sterowniki są darmowe, wiec trzeba zwracać uwagę, czy ktoś na nich nie chce nieuczciwie zarabiać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here