Jak golić jądra?

Mężczyźni coraz bardziej zaczęli dbać o higienę intymną w postaci golenia jąder czy penisa. Kobietom golenie miejsc intymnych sprawia mniej problemu, ponieważ częściej dbają o higienę tych okolic. Panowie oprócz golenia stref intymnych, golą także klatkę, plecy, twarz czy głowę. W każdym jednak z tych przypadków, należy zachować ostrożność. Zacznijmy jednak może od tego, że większość mężczyzn zastanawia się czy lepiej jest golić twarz przed czy po prysznicu. Goląc twarz po prysznicu, sprawiamy, że skóra jest bardziej podatna i łatwiej się jest ogolić. Niestety nie jest to polecane panom z cerą wrażliwą, ponieważ ciepła woda dodatkowo wysusza skórę, co sprawia nieestetyczne podrażnienia. Po goleniu twarzy należy zadbać o odpowiedni balsam, który pomoże na ewentualne podrażnienia czy nawilży naszą skórę.

W przypadku golenia klatki, głowy czy pleców warto jest zainwestować w dobrą piankę lub żel do golenia

Jak golić jądra?Maszynka jaką będziemy usuwać owłosienie również powinna być z górnej półki, pomoże nam to uniknąć zacięć a samo golenie będzie szło bardziej gładko. Pamiętajmy jednak w przypadku golenia takich miejsc na ciele o ewentualnie posiadanych pieprzykach czy krostkach, ponieważ ich ścięcie maszynką będzie bolesne a krew przez dłuższą chwilę będzie się sączyć. Największy jednak problem sprawia mężczyzną golenie jąder z powodu ich trudnej dostępności. Dlatego niekiedy panowie zadają pytanie – jak golić jądra?

Jak golić jądra?

Jądra jak wiadomo są bardzo wrażliwe, dlatego do tej sprawy należy podchodzić nadzwyczaj ostrożnie, skóra również na nich różni się od tej na twarzy czy plecach. Zanim przystąpimy do golenia tych stref warto jest wziąć prysznic, po którym włoski staną się bardziej podatne na golenie. Również w tym przypadku, odpowiednia maszynka oraz pianka do golenia to podstawa. Po namoczeniu skóry jąder wodą nakładamy żel lub piankę, jedną ręką przytrzymujemy jądra tak, aby drugą bez problemu wykonać golenie. Czynność tą powtarzamy do uzyskania efektu gładkiej skóry, pamiętajmy jednak, żeby golić się tak jak idą włoski, dzięki temu unikniemy podrażnień oraz wrastaniu się włosków przy ich odrastaniu. Po ukończeniu golenia dobrze jest zastosować balsam, który zniweluje swędzenie odrastających włosków.

Niektórzy mężczyźni jednak i tak nie dają rady w zwykły sposób dobrze ogolić sobie jąder, dlatego warto jest zaopatrzyć się w przenośne lusterko. Po kąpieli wystarczy rozkraczyć się nad lustrem i w ten sposób ogolić dokładnie wszystkie włoski. Podczas golenia jąder dobrze jest ogolić również penisa, ta czynność jest jednak bardziej prostsza, niemniej i w tym przypadku należy zachować ostrożność.

Jeżeli z jakiś przyczyn nadal mężczyzna nie daje sobie sam rady, może o pomoc poprosić swoją drugą połowę

Jak golić jądra?Kobiety są bardziej wprawione w goleniu takich miejsc, jak również delikatne. Wspólne golenie stref intymnych zbliża do siebie pary jak również może być ciekawą alternatywą jako gra wstępna przed uprawianiem seksu. Mężczyźni którzy nie chcą całkowicie pozbyć się włosków na jądrach, zalecane jest przycięcie ich nożyczkami, owłosienie na penisie można przystrzyc za pomocą trymera lub golarki. Dobrze jest jednak przed jakąkolwiek próbą usunięcia owłosienia wydezynfekowanie potrzebnych nam przedmiotów, dzięki czemu unikniemy możliwości zakażenia skóry. Do przycinania włosków należy zakupić nożyczki o okrągłych końcówkach, które zapobiegną wbijaniu się w jądra podczas obcinania owłosienia. Panowie bardziej wstydliwi mogą zakupić potrzebne im rzeczy za pomocą sklepów internetowych, gdzie można łatwo zakupić wszystkie niezbędne do usuwania owłosienia produkty.

Bardziej wprawieni w goleniu miejsc intymnych panowie mogą do tego celu użyć maszynki, golarki lub trymera

Mężczyźni bardziej odważni zamiast procesu golenia mogą go zastąpić depilacją. Depilacja włosków, polega na całkowitym ich usunięciu za pomocą depilatora lub plastrów. Oba te produkty można zakupić w każdym sklepie kosmetycznym , jak również internetowym. Depilację tak samo jak golenie można przeprowadzić samemu w domu, depilator jest polecany jednak raczej do depilacji pleców lub pach czy klatki. Jądra natomiast można wydepilować przy użyciu plastrów z woskiem. Po nałożeniu wosku na włoski naklejamy specjalny plaster, po czym zdecydowanym ruchem odklejamy go od skóry. Metoda ta jednak jest bolesna dlatego nie jest polecana wszystkim. Po przeprowadzeniu depilacji skóra w tym miejscu jest gładka a efekt ten utrzymuje się od trzech do czterech tygodni. Po depilacji jakiejkolwiek części ciała, skóra będzie zaczerwieniona a czasami lekko opuchnięta. Warto jest wtedy mieć pod ręką balsam kojąco – łagodzący, zawierający na przykład aloes. Obojętnie który ze sposobów pozbycia się niechcianego owłosienia wybierzemy, pamiętajmy aby zachować ostrożność.

[Głosów:50    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here