Kreatywne zabawki dla dzieci od 2 do 4 lat

0
1197

W obecnym natłoku różnego rodzaju artykułów dla dzieci nie jest łatwo wyselekcjonować zabawki, które pobudzą najmłodszych do myślenia i rozwijania się. Jednak przy odrobinie chęci jest to w pełni możliwe. Najlepsza zabawa to taka, w którą angażuje się również rodzic lub opiekun. Maluchy w wieku od 2 do 4 lat są ciekawskie i otwarte na różne sugestie. To dobry czas na podsunięcie pierwszych instrumentów lub prostej piłki do kopania. Mimo dużej popularności elektroniki, wszelkie tablety powinny być odstawione w czasie. Poniżej kilka podpowiedzi w kategorii zabawek dla dzieci.

Co zainteresuje dwulatka?

W tym wieku dzieci są ciekawe wszystkiego. Ich mózg jest jak gąbka, która chłonie każdą informację i przetwarza ją z prędkością światła. To świetny czas na rozpoczęcie nauki kształtów i kolorów. Wybrane zabawki powinny również rozwijać odruch chwytania, jak i zachęcać do nauki mówienia. Należy pamiętać, iż wyselekcjonowane artykuły muszą być dostosowane do wieku, dlatego klocki dla 4 latka powinny jeszcze chwilę poczekać. Idealne zabawki dla dwuletnich dzieci to:

  • mówiące i śpiewające pluszaki,
  • różnego rodzaju labirynty, po których należy przeciągnąć koraliki,
  • drewniane puzzle.

Trzyletni maluch w akcji

Trzyletnie dziecko zaczyna zadawać bardzo dużo pytań, takich jak „po co?” „dlaczego?” „kiedy?”. Dla rodziców może być to męczące jednak wszyscy ci, którzy wykażą się cierpliwością, mogą być pewni, że ich maluch będzie się świetnie rozwijać na wszystkich płaszczyznach. To odpowiedni moment na wprowadzenie pierwszych cyferek i literek alfabetu. Opłaci się również rozpocząć naukę wiązania sznurówek lub poznawania zwierzątek na farmie. Wspólnie ze starszym rodzeństwem można podjąć wstępne próby grania w proste gry planszowe lub rozwiązywanie zagadek. Wszystko, co jest w stanie odpowiedzieć na potrzebę nauki, jaką wykazuje maluch, będzie idealne.

Czterolatek i jego zabawki

Czteroletni chłopiec lub dziewczynka zaczynają poszukiwać kompanów do zabawy. Jeżeli maluch nie posiada rodzeństwa, świetnym sposobem na rozwijanie pierwszych przyjaźni jest plac zabaw lub świetlica. Nic tak nie łączy, jak klocki dla 4 latka, taki jak https://klocki.edu.pl/pol_m_Klocki-wg-wieku_Klocki-dla-4-latka-497.html. To prosta zabawka wpływająca na kreatywność i wyobraźnię. Możliwość budowania przeróżnych konstrukcji, układania scenariuszy oraz pierwsze próby planowania, pozytywnie wpłyną na rozwój. Kiedyś dzieciaki szalały za klasycznymi drewnianymi wersjami. Obecnie klocki dla 4 latka są wzbogacone o rozmaite mechanizmy łączenia, które sprawiają, że zabawa jest jeszcze lepsza. Wiele zestawów posiada instrukcje będące prawdziwym wsparciem przy pierwszych eksperymentach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here