Jak wyczyścić laptopa

Laptop to urządzenie, które towarzyszy nam każdego dnia. Może służyć zarówno do pracy, jak i zabawy. Gdy stoi w mieszkaniu w pokoju na biurku, to jest niestety narażone na kurz, który potrafi wejść w każdy, nawet najmniejszy otwór. Dlatego, aby nie sprawić, że laptop nieoczekiwane odmówi nam posłuszeństwa i przestanie działać, warto o niego dbać!

Jak wyczyścić laptopa?

Jak wyczyścić laptopaJak wyczyścić laptopa? Oczywiście, gdy jest wyłączony, można chować go do torby lub… owijać folią. Ale kiedy korzystają z niego dzieci, na nic się to zda. Bo dzieci wiadomo – potrafią przy nim jeść chipsy, bułki oraz czekoladę, czy batoniki, nie zważając na to, że okruchy dostaną się do wnętrza. Umazany ekran, na którym znać ślady palców i tłuszczu, to jeszcze pół biedy. Weźmiemy szmatką z mikrofibry, nasączymy specjalnym płynem i po problemie. Gorzej jest z samą klawiaturą i wnętrzem.

Na YouTubie czy wielu różnych blogach można – a jakże – znaleźć całe mnóstwo poradników na temat: jak wyczyścić laptopa. Najważniejsze to odłączenie urządzenia od prądu, a następnie wyjęci baterii – łatwo bowiem o porażenie prądem. Wtedy już śmiało bierzemy gęsty pędzelek i kilkukrotnie przecieramy klawiaturę. Przyda się też sprężone powietrze, którym przedmuchamy przestrzenie pomiędzy klawiszami. Gorzej z układem chłodzenia. To już jest wyższą szkołą jazdy, zadaniem bardziej skomplikowanym dla niedoświadczonego użytkownika. Należ bowiem rozłożyć i powtórnie złożyć laptopa. A kiedy nie zna się szczegółowej budowy własnego notebooka (każdy jest inny) i nie ma pod ręką instrukcji, to lepiej zanieść go do specjalisty. O awarię bowiem łatwo.

Dlaczego warto czyścić komputer?

Pamiętajmy zatem, że regularne czyszczenie laptopa to nie jest coś bardzo pracochłonnego, a pozwoli na doprowadzenie sprzętu do pełnego porządku – kilkanaście minut w zupełności wystarczy. A im lepiej zadbamy o nasz ważny do pracy sprzęt teraz, tym o wiele mniej będziemy mieć z nim problemów w niedalekiej przyszłości. Dobrze więc zachować go w jak najlepszym stanie przez długie lata, aby nie musieć wydawać kolejnych pieniędzy na nowego laptopa ze sklepu. Zacznijmy pracować nad wyrobieniem w sobie odpowiednich nawyków – to istotne. Kiedy to zrobimy, ułatwimy swoje życie i przedłużymy życie naszego sprzętu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here