Jak pomalować ściany

Każdy z nas w życiu potrzebuje zmian. Często się zdarza, że zakupimy mieszkanie, które wymaga remontu lub po prostu obecny kolor ścian staję się dla nas staromodny i brzydki. Do malowania ścian oczywiście możemy zatrudnić firmę, która pomaluje je w fachowy sposób. Jednak taka firma zazwyczaj jest bardzo kosztowna. Dużo ludzi zaczyna często samemu malowanie ścian.

Jak pomalować ściany?

Jak pomalować ścianyNie jest jednak to takie proste, jakby się mogło wydawać. Zmienienie koloru ścian, to zazwyczaj czasochłonne i wymagające zajęcie. Przecież nie pomalujemy, na przykład salonu w kilka minut. Na prawidłowe malowanie ścian składa się wiele czynników. Ludzie bardzo często, gdy stają przed tym zadaniem zadają sobie pytanie, jak pomalować ściany? Żeby malowanie było skuteczne trzeba stosować się do kilku wskazówek. Choć pomalowanie mieszkania wydaje się trudne, to wcale takie nie jest. Zanim sięgniemy po pędzel z farbą, musimy wynieść meble z pomieszczenia, w którym malujemy. Odpowiednie zabezpieczenie mebli sprawi, że na spowodowanie jakichkolwiek strat są małe szanse. Podłogę oraz listwy, należy pokryć odpowiednią taśmą malarską.

Pamiętajmy, aby nie kupować najtańszej, ponieważ może okazać się bardzo słaba. Folią należy pokryć podłogę, na przykład panele i inne rzeczy w pokoju, których nie mamy możliwości się na czas malowania pozbyć. Jeżeli posiadamy starą farbę, która była nieodpowiednio przechowywana i jest zaschnięta, to lepiej jest ją zamienić na nową. Ścianę brudną, w tłustych plamach należy dokładnie umyć i oczyścić. Tylko w ten sposób nałożony nowy kolor będzie się ładnie trzymał i wyglądał. Wybór pędzla oraz wałka zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Na rynku tego typu rzeczy jest bardzo dużo, więc zazwyczaj o tym, jaki zakupimy, decyduje nasz portfel.

Gruntowanie

Gruntowanie to kolejny ważny krok. Każda ściana, która jest nowa, musi zostać zagruntowana. Gruntowanie jest bardzo proste i nie zajmuje wiele czasu. Farbę przed nakładaniem na ściany trzeba porządnie i dokładnie wymieszać. Malowanie zaczynamy od sufitu. Zaczynając od płaskich równych powierzchni, możemy przejść do bardziej skomplikowanych. Pamiętajmy, aby nie zaczynać malowania, w momencie, gdy nie mamy na nie czasu. Jeżeli się oderwiemy, nasza farba może bardzo szybko zaschnąć. Jeśli nie malujemy całego pomieszczenia, to inne kawałki, które chcemy pominąć, należy oddzielić taśmą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here