Wraz z przyjściem lata duża część ludzi zaczyna skupiać swoją uwagę na wyglądzie. Przede wszystkim główną rolę zazwyczaj odgrywają zbędne kilogramy. Człowiek z nadwagą czuje się zazwyczaj nieswojo oraz niezdrowo. Zbędne kilogramy przecież przyczyniają się do wielu chorób, na przykład zawału serca. Mając na myśli wakacje nad piaszczystą plażą lub jeziorem zaczynamy interesować się dietą. Każdy z nas chce przecież wyglądać ładnie i schludnie. Należy jednak pamiętać, że odchudzanie to rzecz, na którą wpływa wiele czynników. Zadawanie pytań typu, jak szybko schudnąć w tydzień 10 kg jest bezsensowne. Jednak początkujące osoby często zadają sobie takie pytania z myślą, że jest to możliwe.

Jak szybko schudnąć w tydzień 10 kg?

Jak szybko schudnąć w tydzień 10 kgŻeby zrzucić zbędne kilogramy, potrzebna jest nam odpowiednia dieta, zaangażowanie, motywacja oraz cel. Jeżeli będziemy zawzięcie dążyć do celu, to sukces na pewno odniesiemy. Stawianie przed sobą zbyt dużego celu może nas wówczas zniechęcić oraz zrazić. Warto, jest sobie ustawić cel, do którego będziemy dążyć małymi krokami. Dążenie krok po kroku do celu sprawi, że już przy jakichkolwiek efektach nasza motywacja będzie rosła. Nie jest możliwe od razu zrzucenie kilku kilogramów w tydzień. Jeżeli chodzi o dietę, to główną rolę odgrywa tutaj ujemny bilans kaloryczny. Oznacza to, że będziemy jeść mniej, niż nasz organizm potrzebuje. Oczywiście redukcja to nie jest żadna głodówka. W internecie oraz u dietetyków znajduje się mnóstwo przepisów na temat zdrowego jedzenia.

Zdrowe jedzenie

Bardzo ważne jest spożywanie białka, węglowodanów oraz tłuszczów. Pamiętajmy, aby wybierać dobre źródła tych wartości odżywczych. Białka spożywajmy z wysoko jakościowych produktów mlecznych typu jogurt naturalny czy mleko. Ponadto chude mięso, na przykład kurczak oraz indyk to zdrowe i pożywne źródła białka. Węglowodany odpowiadają, za naszą energię. Pamiętajmy, aby z nimi nie przesadzać szczególnie w nocy, ponieważ niestrawione będą się odkładać w naszym organizmie. Tłuszcze stanowią również ważną rolę podczas diety, dlatego starajmy wybierać się źródła tłuszczy najzdrowsze. Dlatego zamiana oleju na oliwę z oliwek oraz spożywanie ryb jest wskazana przy każdej diecie. Jako źródła węglowodanów możemy spożywać ciemne pieczywo, ryż makaron. Wysiłek fizyczny sprawi, że walka z kilogramami będzie dla nas łatwiejsza. Pamiętajmy, aby starać się być lepszą wersją siebie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak ściąć drzewo
Następny artykułJak prać buty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here