Dużo osób jest w stanie zrobić wszystko, aby osiągnąć idealną sylwetkę. Oczywiście dla każdego takie pojęcie, oznacza coś innego. Zazwyczaj jednak wspólnym mianownikiem takiej sylwetki jest jędrne ciało, proporcjonalną sylwetka oraz sprężyste ruchy. Chęć zmiany swojej obecnej sylwetki wymaga zazwyczaj dużo cierpliwości i konsekwencji. Do tego potrzebna jest odpowiednia motywacja. Jesteście ciekawi jak zmotywować się do treningu? Co zrobić, aby osiągnąć sylwetkę w swoich marzeń?
Przeczytaj też: https://akcemed.pl/jak-znalezc-motywacje-do-treningu/
Motywacja kluczem do sukcesu
Praca nad swoją sylwetką wymaga nie tylko aktywności fizycznej i zbilansowanej diety, ale również odpowiedniego reżimu treningowego i dietetycznego, który jest możliwy, dzięki motywacji. Punktem wyjścia do zmian jest odpowiednie sprecyzowanie celu, ale również dokładnego planu, jak ten cel osiągnąć. Dla motywacji kluczowe jest przede wszystkim zrozumienie, dlaczego osiągnięcie celu jest tak ważne.
Zrzucenie paru kilogramów czy wymodelowanie sylwetki?
Odpowiednim rozumieniem takiego zjawiska jest szersze spojrzenie. Musimy się zastanowić, czy w takich działaniach dostrzegamy coś więcej, niż tylko osiągnięcie wskazanej wagi lub ilości centymetrów w obwodzie. Doskonałą motywacją może być też chęć zadbania o własne zdrowie, ponieważ umiarkowana aktywność fizyczna oraz zbilansowana dieta są podstawowymi filarami do doskonałego samopoczucia i zdrowego trybu życia. Motywacją musisz jednak znaleźć sobie sam. Jeżeli wiesz, po co to robisz, to z pewnością ci się uda. Daj sobie jedynie czas oraz wprowadzać zmiany krok po kroku. Wówczas nie odczujesz zbyt dużej presji oraz nie zauważysz, kiedy nowy styl życia stanie się dla ciebie codziennością.
Dieta też jest ważna
Tak jak już wspomnieliśmy wcześniej aktywność fizyczna i odpowiednio zbilansowana dieta są podstawymi filarami do zdrowego trybu życia. Pa żywienia zawsze powinien być ustalony indywidualnie pod kątem celów treningowych oraz dietetycznych. W celu rozbudowania masy mięśniowej należy pomyśleć o nadwyżce kalorycznej. Kiedy celem jest zaś redukcja masy ciała, wówczas należy stworzyć umiarkowany deficyt kaloryczny rzędu dwóch 100–300 kalorii. W połączeniu z aktywnością fizyczną będzie do kompleksowy proces do tego, aby zredukować swoją masę ciała. Najczęściej popełnianym i błędami przez osoby odchudzające się, a zwłaszcza kobiety, jest radykalne ograniczenie spożywania posiłków. Należy jednak pamiętać, że spowalnia to metabolizm i sprzyja niedoborem pokarmowym.
Zobacz też: http://www.ozsk.pl/jak-uczynic-regeneracje-miesni-skuteczniejsza/