fotel gamingowy

Początkowo fotele gamingowe pojawiały się przede wszystkim w pokojach fanów gier komputerowych. Wielu z nich tak bardzo przyzwyczaiło się do wygody takiego siedziska, że postanowiło korzystać z jego zalet także podczas pracy w biurze. W ślad za nimi poszło wiele osób niezwiązanych z branżą gamingową. Sprawdź, dlaczego zakup fotela dla graczy na pewno będzie strzałem w dziesiątkę.

Nadają się dla osób prowadzących siedzący tryb życia

Przeciętny gracz potrafi spędzić przed ekranem komputera naprawdę wiele godzin, dlatego producenci foteli gamingowych od początku skupiali się na zapewnieniu długotrwałej wygody. Profesjonalne produkty dobrych marek są zaprojektowane w taki sposób, żeby możliwe było utrzymanie prawidłowej pozycji bez uczucia dyskomfortu nawet przez kilka godzin. Priorytetem była zwłaszcza ochrona kręgosłupa, odcinka szyjnego i nadgarstków.

Warto pamiętać, że siedzący tryb życia wiąże się ze sporym obciążeniem dla kręgosłupa. W rezultacie można nabawić się wielu nieprzyjemnych dolegliwości i schorzeń. Dlatego właśnie tak ważne jest odpowiednie wyprofilowanie czy też obecność podłokietników i zagłówków. Sklep gamingowy jest lepszym wyborem niż klasyczna oferta biurowa również ze względu na to, że budowa foteli dla graczy może znacznie lepiej zabezpieczać przed nadwyrężeniami.

Można je dopasować do własnych potrzeb

Sporą zaletą profesjonalnych foteli gamingowych jest także możliwość regulacji poszczególnych elementów konstrukcji takiego mebla. Większość modeli ze sklepu Pro-Gamer.pl pozwala na maksymalne dopasowanie położenia siedziska, oparcia i podłokietników. Niewiele foteli biurowych może pochwalić się aż tak zaawansowaną technologią w zakresie ustawień części mebla, które mają największy wpływ na wygodę.

Ponadto w fotelach gamingowych dość często można spotkać innowacyjny mechanizm Multi-Back. Obecność tej funkcji pozwala na zablokowanie oparcia nawet w pozycji odchylonej. Standardem jest natomiast mechanizm Tilt, który służy do blokady oparcia w wybranej pozycji pionowej. Oba mechanizmy znacząco zwiększają bezpieczeństwo, a także zapewniają idealne dopasowanie ustawień fotela do własnych preferencji.

Pasują do nowoczesnych wnętrz

Wystarczy jeden rzut oka na ofertę sklepu Pro-gamer.pl, żeby mieć pewność co do nowoczesnego charakteru foteli gamingowych. Choć w asortymencie popularnych producentów można znaleźć klasyczne, eleganckie projekty, to zdecydowana większość mebli wyróżnia się bardzo futurystycznym designem. Nie jest to jednak przypadek, ponieważ inspiracją dla wielu foteli były innowacyjne siedziska samochodów rajdowych.

Meblom dla graczy nie można odmówić nowoczesnego wyglądu, który świetnie prezentuje się we wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym. Ponadto fotele gamingowe mogą wprowadzić do biura sportową nutę lub podkreślić zamiłowanie do męskiego designu. Jednocześnie modne siedziska dla graczy mają bardzo uniwersalny charakter i mogą być elementem aranżacji w dowolnym stylu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here