Jak działają tabletki antykoncepcyjne

Przemysł farmakologiczny pełen jest leków i suplementów diety. Wiele z nich jest dla nas pomocą, choć niektóre są wymyślone, po to, żeby nabijać kasę ich producentom. Nie można jednak odmówić zasług wielu pomysłodawcom niektórych produktów. Jednym z lepszych wynalazków, które ułatwiają życie kobietom jest pigułka antykoncepcyjna. Pozwala ona uniknąć niechcianej ciąży. W niektórych środowiskach może budzić kontrowersja, jednak jej obecność w aptekach ułatwia życie tym kobietom, które nie chcą mieć dzieci lub, które mają już rodziny, ale z określonych przyczyn nie chcą mieć więcej dzieci. Jak działają tabletki antykoncepcyjne?

Jak działają tabletki antykoncepcyjne?

Jak działają tabletki antykoncepcyjneSporo kobiet, a nawet mężczyzn zastanawia się nad tym jak działają tabletki antykoncepcyjne. Ich działanie może być różne w zależności od tego, do której generacji leków należą, jakie jest stężenie hormonów w jednej pigułce, czy jest ona jedno czy dwuskładnikowa. Zazwyczaj jednak, upraszczając, można powiedzieć, że jej działanie polega na hamowaniu owulacji. Zwykle pigułka zawiera progesteron, którego wyzwalanie blokuje skutecznie owulację. Trzeba jednak powiedzieć w tym miejscu, że bardzo ważne jest, aby pigułkę przyjmować codziennie, najlepiej o tej samej porze, większość ulotek radzi, aby było to wieczorem. Jeśli zapomnimy wziąć pigułkę i minęło już 12 godzin, należy wziąć normalnie kolejną dawkę, jeśli natomiast 12 godzin nie minęło, trzeba jak najszybciej wziąć pigułkę, zabezpieczenie antykoncepcyjne w takim wypadku jest zachowane. Nie trzeba się stresować.

Pigułki antykoncepcyjne są skuteczne

Konieczność codziennego pamiętanie o pigułce dla niektórych kobiet może być problemowa, szczególnie dla tych zapominalskich. Pamiętać jednak należy, że dobrze dobrane pigułki dają mnóstwo korzyści, pozwalają nam uprawiać bezpieczny sex, bez obaw o jego konsekwencje. Lekarz zwykle dzięki przeprowadzonemu wywiadowi z pacjentką dopiera pigułki, może się jednak zdarzyć, że czujemy się po nich źle. Trzeba będzie wtedy zmienić je na inne lub zdecydować się na inną formę zapobiegania ciąży, a jest tych metod niemało i każda kobieta może znaleźć odpowiednią dla siebie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here