piesek

Pielęgnacja zwierząt jest to zawód, który może być nie tylko fascynujący, ale również intratny. Sprawdź, ile jesteś w stanie zarobić jako groomer oraz od czego będzie zależała wysokość twojego wynagrodzenia. Dowiedz się również, jakie predyspozycje zawodowe należy mieć, aby radzić sobie na takim stanowisku. Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-groomer-realia-zarobkow-groomera/

Co wpływa na wysokość wynagrodzenia groomera? – predyspozycje zawodowe

Głównym czynnikiem, od którego zależą nasze nerki są nasze predyspozycje. Do pracy jako profesjonalny groomer potrzebna nam jest cierpliwość oraz spacja. To właśnie te cechy składają się na odpowiednie podejście do pupili. Musisz znać ich zachowania, być empatyczny oraz wyrozumiały zarówno dla jak zwierząt jak i ich właścicieli. Nie możesz również oburzać się na bardzo zaniedbałem zwierzęta, ponieważ właśnie dlatego do Ciebie trafiły. Restauracja oraz klienci nie lubią osób nerwowych oraz nie kulturalnych. Właśnie dlatego tak ważne jest zrobienie sobie całej palety zdolności interpersonalnych oraz wysokiej kultury osobistej. Życzliwość, uśmiech, ale również asertywność to nieodłączne cechy w tym zawodzie. Do tego musisz być osobą skrupulatna, uzdolnioną manualnie oraz wykonującą swoje zabiegi z wysoką starannością. Poczucie estetyki jest niezwykle ważnym czynnikiem w takiej pracy.

Ile jest w stanie zarobić groomer? 

To ile zarobiły, będzie zależało od prestiżu oraz poprawności naszego zakładu. Zdjęcie będą pojawiali się falami w okresie wiosny i jesieni. Bardzo się ściśle związane jest to z fizjologiczną wymianą sierści przez psy i koty. Na nasze zarobki wpływ będzie miało nasze doświadczenie, jakość wykonywanej pracy oraz ilość takiej pracy. Im więcej mamy klientów, tym możemy zarobić oczywiście więcej. Istotna jest również wielkość samego ośrodka. Okazuje się, że w mniejszych miejscowościach jesteśmy w stanie zarobić od 2500 do 3000 złotych brutto. Zainteresowanie w prowincjach jest zdecydowanie mniejsze, ponieważ tam mieszkańcy nie przykuwają tak dużej wagi do pielęgnacji zwierząt, a niektórzy z nich traktują to nawet jako fanaberię. Inaczej wygląda to w dużych miastach. Tam dbałość o zwierzęta jest zdecydowanie wyższym poziomie. Właśnie dlatego w dużym miejscu nasze zarobki mogą być znacznie wyższy. W miastach Wojewódzkich jako groomer jesteśmy w stanie zarobić od 3500 do 4000 zł brutto. 

Zobacz też: http://www.ozsk.pl/w-jaki-sposob-zostac-zootechnikiem/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here