Kurs spadochronowy

Szkolenia dotyczące skoków spadochronowych mogą być różne, w zależności od tego, jakie chcemy zdobyć dokładnie umiejętności i certyfikaty. Kurs spadochronowy może trwać dłuższy lub krótszy okres czasu. Wszystko zależy od tego, jaki typ nauczania wybierzemy i co dokładnie nas interesuje.

Szkolenie spadochronowe AFF – czyli nauka powolnego spadania

Kurs spadochronowy AFF z języka angielskiego Accelrated Free-Fall, czyli tak zwany przyspieszony kurs swobodnego spadania, dzięki któremu po egzaminie można samodzielnie wykonywać skoki z opóźnionym otwarciem spadochronu. Podczas tego szkolenia kursanci uczą się ogólnej teorii związanej ze skokami spadochronowymi. Tego, z jakich elementów składa się sprzęt, jak otwierać spadochron, jak prawidłowo ułożyć ciało w czasie lotu i jak zmieniać jego położenie. Oczywiście uczą się wszystkich zasad bezpieczeństwa, które są bardzo ważne w skokach spadochronowych, bo od tego zależy zdrowie i życie przyszłych skoczków spadochronowych.

Oprócz teorii w kursie spadochronowym istotna jest także praktyka. Tutaj wszystko odbywa się z udziałem instruktorów, posiadających odpowiednie uprawnienia. Najpierw skoki wykonywane są przy asyście dwóch nauczycieli, z czasem w zajęciach bierze udział tylko jeden instruktor. Podczas zajęć praktycznych kursanci uczą się podstawowych technik związanych ze skokami, stabilizacji lotu oraz prawidłowego ułożenia ciała, a także wybierania kierunku lotu w czasie swobodnego spadania.

Kurs spadochronowy – o czym należy pamiętać?

Osoby, które zapiszą się na tego typu kurs, muszą pamiętać o następujących rzeczach: wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia OC/NNW (jest to warunek niezbędny, żeby przystąpić do szkolenia), dobra forma fizyczna, pozwalająca na prawidłowe ustawienie ciała w czasie lotu, wymagane dokumenty jak dowód osobisty lub paszport.

Każdy kurs spadochronowy powinien być realizowany w regularnych odstępach czasu, najlepiej, gdy trwa on maksymalnie 2 miesiące. Czas trwania szkolenia jest ważny ze względu na stres, który towarzyszy kursantom podczas zajęć praktycznych. Im dłuższa przerwa w ćwiczeniach, tym większy stres i trudności przy skokach.

Wszystkie organizowane szkolenia spadochronowe kończą się egzaminem, bez pozytywnego wyniku nie można samodzielnie wykonywać skoków ze spadochronem i należy jeszcze raz podejść do próby.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here