Kuchnia idealna dla dzieci

Małe dzieci swoją ciekawością świata potrafią nieraz przyprawić dorosłych bez mała o zawał serca. Szczególnie zaś niebezpiecznym i przez to ciekawym miejscem dla dzieci jest kuchnia. Czy istnieje jednak jakiś sposób, aby zaaranżować kuchnię tak, aby móc spokojnie cieszyć się wspólnym przygotowywaniem potraw z dziećmi?

Kuchenka indukcyjna – znakomite rozwiązanie

Oczywiście, że istnieje taka możliwość! Wystarczy bowiem zastanowić się nad inwestycją w kuchenkę indukcyjną. Czym ona się różni od klasycznej płyty elektrycznej? Otóż tutaj dochodzi do wytwarzania się właśnie na szczycie cewki zmiennego pola elektromagnetycznego. On w połączeniu z naczyniem, grzeje je.

Warto jednak już w tym momencie zaznaczyć, że do kuchenki indukcyjnej potrzebne są specjalne naczynia, których spód właśnie zareaguje z taką cewką. Nie należą one do najtańszych. Ponadto także koszt zakupu i instalacji kuchenki indukcyjnej waha się w granicach 2 a 3 tysięcy.

Kuchenki indukcyjne a bezpieczeństwo

Warto jednak stanowczo podkreślić fakt, że generalnie rzecz ujmując takie kuchenki są bardzo bezpieczne. Przede wszystkim płyta zaczyna się nagrzewać dopiero wtedy, kiedy postawimy na niej właśnie to specjalne naczynie. W innym przypadku się nie włączy a co więcej wraz ze zdjęciem naczynia się wyłączy.

Co więcej kuchenki indukcyjne zapewniają bardzo duży komfort gotowania. Brzegi naczynia nie nagrzewają się podczas gotowania, zatem można je spokojnie uchwycić. Co więcej kuchenka nagrzewa się tylko w obrębie naczynia – jeśli zatem coś nam przypadkowo wykipi, to nie zwęgli się ani nie spali. Jak zatem widać, taka kuchenka jest nawet bezpieczna dla dzieci.

Zalety kuchenek indukcyjnych

Warto jeszcze na koniec generalnie wspomnieć o zaletach kuchenek indukcyjnych. Choć są one bowiem dość drogie na początku, to jednak potem generują bardzo duże oszczędności. Proces gotowania jest bowiem skrócony na nich aż do 30 %.

Warto także dodać, że zużywają one znacznie mniej prądu. Co więcej – są bardzo łatwe do pielęgnacji i utrzymaniu w czystości, co przekłada się na świetne warunki do gotowania z dziećmi. Nawet jeśli coś nam gdzieś kapnie czy się wyleje, to od razu zostanie szybko i łatwo posprzątane!

Jak zatem widać – kuchenki indukcyjne to może być świetne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi.

Kuchenki indukcyjne dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here