Kołdra 160x200

Kołdra stanowi bardzo ważny element podczas snu. Kołdra jest przykryciem, które musi być dopasowane do pory roku oraz indywidualnych preferencji. Jeśli lubimy spać w chłodniejszych warunkach, to lepiej zdecydować się na lżejszą i cieńszą kołdrę. Jeśli marzniemy, to najlepsza będzie kołdra zimowa lub podwójna.

Kołdra 160 x 200 – idealny rozmiar dla dwóch osób

Wybór kołdry należy dobrać do wielkości łóżka. Najczęściej łóżko małżeńskie jest szerokie na 160 lub 180 cm. Na takim łóżku świetnie sprawdzi się kołdra 160 x 200. Oczywiście można wybrać większą, jeśli istnieje taka konieczność.

Kołdra 160 x 200 jest także doskonałym wyborem dla jednej osoby, która uwielbia wtulać się w czasie snu w kołdrę. Taki rozmiar świetnie się do tego nadaje. Można także do łóżka małżeńskiego wybrać dwie kołdry, tak aby każdy miał swoją i mógł pod nią swobodnie spać i się nią obwijać. Zdarza się często tak, że w nocy budzimy się rozkryci, bo partner zabrał całą kołdrę. Dlatego warto pomyśleć o kupnie dwóch kołder, aby zapomnieć o tym problemie.

Kołdra naturalna czy syntetyczna?

Wybór rozmiaru to jedna sprawa, drugą jest wybór materiału, z którego kołdra jest wykonana. Na rynku dostępne są kołdry z wypełnieniem naturalnym i syntetycznym. Naturalne kołdry posiadają wypełnienie puchowe, wełniane lub bawełniane. Syntetyczne kołdry wewnątrz wypełnione są bardzo często granulatem silikonowym lub poliestrem.

Kołdry puchowe wypełnione są puchem gęsim lub kaczym. Wełniane pochodzą od owiec lub alpak. Jedynym minusem tych kołder jest fakt, że trzeba o nie odpowiednio dbać, gdyż nie wolno ich prać. Syntetyczne kołdry świetnie nadają się dla osób, które mają alergie. Wypełnienie zazwyczaj jest antyalergiczne, więc idealnie nadaje się dla osób uczulonych na roztocza.

Gdzie kupić dobrej jakości kołdrę?

Wybór odpowiedniej kołdry nie jest wcale taki prosty. Trzeba pomyśleć, jaki rozmiar będzie odpowiedni. Następnie należy wybrać materiał, z którego jest ona wykonana oraz musimy zdecydować, jaka grubość będzie najlepsza.

Jeśli nie wiemy, na co się zdecydować, to wybierzmy sklep, w którym otrzymamy fachową poradę. Kołdrę można kupić w sklepie online, w którym jest duży wybór różnych modeli, a kołdry są w atrakcyjnych cenach.

Kołdra 160 x 200 dostępna jest w ofercie Vegehome.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here