Jaki rodzaj maszyny do haftowania jest dla ciebie odpowiedni?

0
556

Wyszywane na materiale wzory to coś co wielu się podoba. Dzięki metodzie jaką jest haftowanie można osiągnąć wspaniałe ozdoby na tkaninie czy innym przedmiocie. Za pomocą igły tworzy się różnego rodzaju szablony. Haftowanie można wykonywać ręcznie lub maszynowo. Do drugiego sposobu potrzebna jest maszyna do haftowania.

Aby rozpocząć przygodę z kształtowaniem ozdobnych elementów, należy zastanowić się jakie urządzenie wybrać. Maszyny do haftowania różnić mogą się szybkością pracy, wielkością pola haftu czy długością okresu gwarancji. Jedną z istotnych kwestii jest dostępność części zamiennych. Przy jakiejkolwiek awarii wówczas będzie możliwość wymiany zepsutego elementu. Dodatkowym atutem jest oferta zawierająca akcesoria, które można później zakupić.

Na rynku dostępne hafciarki oraz maszyno-hafciarki. Czym się one różnią?

W przypadku maszyno-hafciarki możliwe jest haftowanie i również szycie. Sprzęt 2w1 będzie prawdopodobnie miał wolniejsze tempo haftowania. Dodatkowo taka hafciarka będzie mieć zawsze jedną igłę, czyli każdorazowo należy zmienić kolor nici, gdy się tego potrzebuje. Warto zwrócić uwagę na czy maszyna ma czujnik zerwania nici, który nie zawsze występuje w tego rodzaju sprzęcie. Nie można jednocześnie szyć i haftować, dlatego zmuszonym się jest do przełączania z jednej funkcji na drugą.

Hafciarki nakładają wzory na odzież, buty, galanterię, torby czy plecaki. Jednym z jej rodzaj są hafciarki jednoigłowe. Wykorzystuje się je raczej do domowego użytku. Można podzielić je na hafciarki o mniejszym gabarycie, standardowe i większe, od których zależy rozmiar haftu. W tym przypadku również za każdym razem należy nawlekać nowy kolor nici. Hafciarki wielkoigłowe jak sama nazwa wskazuje składają z większej liczby igieł. Pozwala to na haftowanie kolorami zamiennie bez konieczności następnego nawlekania. Praca z takimi maszynami jest bardziej wydajna i zdecydowanie szybsza, a także łatwiej jest realizować bardziej skomplikowane projekty. Innym rodzajem maszyny hafciarskiej jest hafciarka wielkogłowicowa, która pracuje przede wszystkim dla dużych zakładów. Jest ona wyposażona w wiele głowic.

Decydując się na maszynę do haftowania warto zastanowić się jakie mamy potrzeby i do czego chcemy ją stosować, czy dla własnego użytku czy jako sprzęt w pracy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here