w jaki sposób stworzyć klimat podczas gry?

Gry planszowe w ostatnim czasie powróciły do łask. Coraz więcej osób sięga po nie, wtedy gdy chce miło spędzić wieczór lub popołudnie. W przypadku gier, często mówi się że jedne posiadają klimat, a inne nie. O co w tym chodzi? Klimat w grze to jeden z głównych jej celów. Jeżeli go zabraknie, niestety ale dana gra nie wciągnie graczy, czyli poziom rozrywki będzie zerowy. Klimat odgrywa bardzo ważną rolę, ma wpływ na odbiór danej gry oraz na to czy będziemy odczuwali przyjemność. O najbardziej klimatycznych grach mówi się wtedy, gdy gracz zamienia się w przyjętą postać. Od czego zatem zależy klimat gry planszowej?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/klimat-w-grach-planszowych/

Tematyka

Tematyka danej gry planszowej ma kluczowy wpływ na klimat, w trakcie jej rozgrywki. Na przykład gry utrzymane w klimacie fabularnym zbudują zdecydowanie lepszy klimat, ponieważ podczas rozgrywki gracz ma możliwość wczucia się w daną postać, czy sytuację. Można powiedzieć, że otoczka fabularna pozwala zbudować mu swój świat, do którego może się przenieść w trakcie rozgrywki.

Preferencje

Preferencje gracza również wywierają wpływ na to, jaki klimat będzie panował podczas gry. W końcu każdy ma inny gust, i może przepadać za innym rodzajem gry czy trybem zabawy. Nie każdy człowiek jest miłośnikiem wszystkich gier dostępnych na rynku, niektórzy nie chcą skupiać się na tematyce gry. Wolą zdecydowanie bardzie strategiczne gry planszowe. W takim przypadku osoba, która zostanie posadzona przed grą fabularną może się nie odnaleźć. Może mieć problemy z wczuciem się w daną atmosferę.

Gracze i atmosfera przy stole

Gra jest grą, natomiast jeżeli zabraknie podczas rozgrywki pozytywnego nastawienia graczy, nie ma co liczyć na świetną zabawę. Emocje, które pojawią się podczas gry, powinny motywować graczy do dalszego działania. Jeżeli zaczną się wczuwać w rozgrywkę, klimat sam zacznie się napędzać. Na przykład, gdy dany gracz zna fabułę gry jest mu łatwiej odgrywać konkretną postać, co więcej lepiej mu to wychodzi. Wtedy może poczuć się, jak główny bohater.

Zobacz też: http://www.ozsk.pl/ktore-fabularne-gry-planszowe-nadaja-wyjatkowa-atmosfere/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here