Jak wybrać pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy to symbol miłości oraz lojalności – uczuć, które łączą dwoje ludzi. Jego wybór i zakup to ważna chwila. Taką ozdobę kobieta nosi na dłoni z dumą i na co dzień. Pierścionek powinien być elegancki, piękny i musi pasować do Twojej Wybranki. Podpowiadamy, jak zdecydować o jego wyborze.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pierścionek zaręczynowy?

Ustal budżet. Przed przystąpieniem do zakupu pierścionka zaręczynowego, określ, jaką możesz przeznaczyć na niego kwotę.

Próba złota. Sprawdź, z jakiej próby złota został wykonany pierścionek. Powinien także posiadać certyfikat autentyczności, który obejmuje zarówno ekspertyzę kamieni szlachetnych, jak także informację o wyrobie jubilerskim, jego rodzaju i próbie złota.

Styl pierścionka. Wybrany model musi pasować do kobiety, która będzie go nosić. Powinien wpisywać się w jej gust oraz styl biżuterii. Może to być model m.in. klasyczny, vintagem finezyjny albo o współczesnym designie, z wieloma kamieniami.

Rozmiar. Dowiedz się, jaki rozmiar pierścionka będzie odpowiedni dla Twojej Wybranki. Sprawdź też, czy jest możliwa korekta rozmiaru.

Kamień. każdy z nich ma inną barwę, właściwości oraz ukrytą symbolikę.

Pierścionki zaręczynowe – popularne wybory

Są modele pierścionków uznawane za ponadczasowe, które sprawdza się zawsze na daną okazję. Na przykład złoty różaniec na palec to dobry wybór na komunię, a złoty pierścionek z cyrkonią lub z brylantem sprawdzi się na zaręczyny. Poniżej znajdziesz kilka odpowiednich modeli biżuterii idealnej właśnie na dzień zaręczyn.

Złoty pierścionek z rubinem

Połączenie złota oraz czerwieni prezentuje się naprawdę efektownie. Rubin od wieków jest kojarzony z miłością i namiętnością, ale także z sukcesem, siłą życiową i witalnością. To również symbol trwałego związku.

Złoty pierścionek z cyrkonią

Zaletą złotych pierścionków z cyrkoniami jest ich piękno, blask oraz wysoka jakość, a także odporność na uszkodzenia. Przemawia za nimi także przystępna cena. Cyrkonia jest kamieniem syntetycznego pochodzenia, może być barwiona na różne kolory. Aktualnie na topie są duże i szerokie złote pierścionki z cyrkoniami – trafią w gust pań, które chętnie noszą okazałą biżuterię.

Złoty pierścionek z diamentem

Diament to najcenniejszy i najtwardszy z kamieni szlachetnych. Jest przede wszystkim symbolem wiecznej miłości. Biel z kolei oznacza dobro i niewinność. Wyróżnia go m.in. wysoka trwałość. Jest najbardziej popularnym i pożądanym kruszcem zaręczynowym. Każdy diament powinien posiadać też certyfikat określający jego parametry jakościowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here