Jak stosować podkład pod makijaż?

Kobiety narzekają na to, że często nawet te najdroższe kosmetyki nie utrzymują się zbyt długo na ich skórze. Już po dwóch godzinach podkład zaczyna się ścierać, a żmudnie nałożony korektor w ogóle przestaje być widoczny, ujawniając kryjące się pod nim worki pod oczami. Podkład pod makijaż jest rozwiązaniem tych wszystkich problemów. A jak go poprawnie stosować?

Wybór odpowiedniej bazy

Kluczem do sukcesu w makijażu jest właściwe dopasowanie typu bazy do rodzaju cery. A by móc w ogóle dobrać go do swojej twarzy, trzeba najpierw dowiedzieć się, jakie są jej problemy. Najczęściej wyróżnia się cztery typy cery: suchą, tłustą, mieszaną oraz naczynkową. Aby mieć pewność, że właściwie się ją określiło, najlepiej udać się do kosmetyczki.

W przypadku cery tłustej zaleca się stosowanie podkładów matujących. Na cerze suchej sprawdzi się z kolei baza rozświetlająca, a na naczynkowej – ta w odcieniu jasnej zieleni.

Do użytku codziennego czy okazjonalnego?

Czy jednak taki podkład pod makijaż może być stosowany codziennie? Czy jego regularna aplikacja nie zaszkodzi skórze i nie pogorszy jej stanu? To wszystko zależy, jednakże z bazami można łatwo przesadzić. Nawet te najlepsze tworzą na skórze dodatkową warstwę, przez co nie ma ona tak swobodnego dostępu do powietrza i przestaje oddychać.

A gdy skóra twarzy nie oddycha, problemy nawarstwiają się same. Sebum tworzone jest w przerażającym tempie i zastraszających ilościach, powodując zatykanie się porów i doprowadzając do tworzenia się wyprysków, zaskórników i innych niedoskonałości. Z podkładów pod makijaż najlepiej więc korzystać wyłącznie od święta – np. raz w tygodniu, przed specjalnymi wyjściami.

Sposób nakładania

Przed nałożeniem bazy skórę należy do niej przygotować. Twarz powinna zostać dokładnie oczyszczona delikatnym płynem, a następnie przetarta tonikiem wyrównującym jej pH i pokryta niewielką ilością kremu nawilżającego. Po tym etapie można przejść do aplikacji bazy.

Podkład pod makijaż najłatwiej nakłada się samymi palcami. Niewielką jego ilość należy wycisnąć bezpośrednio na skórę twarzy, a następnie równomiernie rozsmarować ją dłońmi, zwracając szczególną uwagę na okolice żuchwy i kości policzkowych. Wygładzona buzia staje się wtedy gotowa na dalsze etapy makijażu!

Podkład pod makijaż w sklepiekomsetykizameryki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here