Jak spuścić paliwo z baku?

Zły gatunek bądź rodzaj paliwa, które zostało nalane do baku samochodu może narazić właściciela na spore koszty związane z naprawą samochodu. W niektórych sytuacjach konieczne jest szybkie spuszczenie paliwa z baku samochodu. W tej sytuacji można skorzystać z usług warsztatu samochodowego lub samodzielnie ściągnąć paliwo. Mechanik taką usługę wycenia zazwyczaj na kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych.

Jak spuścić paliwo z baku?

Istnieje kilka sposobów na wypompowania paliwa ze zbiornika, jednak warto wybrać możliwie najbezpieczniejszą metodę. Szukając informacji, jak spuścić paliwo z baku, warto zasięgnąć porady specjalisty, doświadczonego mechanika, bądź skorzystać z porad umieszczonych na stronach i forach internetowych związanych tematycznie z motoryzacją.

Jedną ze znanych, w miarę bezpiecznych metod jest wypięcie przewodu paliwowego z baku samochodu, połączenie przygotowanych wężyków z pompką, a następnie wciśnięcie jednego z wężyków wypiętego do przewodu ze zbiornika oraz wsuniecie drugiego wężyka do uprzednio przygotowanego karnistra. Jedną ręką należy przytrzymać pompkę i uruchomić ją za pomocą wiertarki lub wkrętarki.

Jak spuścić paliwo z baku?Ściągając paliwo do karnistra należy szczególnie uważać aby go nie rozlać, gdyż jest to ciecz łatwopalna i niezwykle niebezpieczna. Wężyki powinny być bardzo ciasno zamontowane, aby uniknąć ryzyka wycieku paliwa. Do tego celu można użyć opasek zaciskowych. Takie opaski dostępne są w marketach, na stacjach benzynowych, w marketach budowlanych, oraz w sklepach motoryzacyjnych.

Należy także odpowiednio zabezpieczyć podłoże pod pompką aby uniknąć rozlania się paliwa po całym pomieszczeniu. Do tego celu najlepiej użyć plastikowego lub szklanego wieczka, wiaderka czy słoika.

Tego typu pompka kosztuje około kilkudziesięciu złotych i dostępna jest w sklepach motoryzacyjnych, supermarketach, w sklepach internetowych oraz na dobrze wyposażonych, znanych i renomowanych stacjach benzynowych. Urządzenie to jest niezwykle wydajne i wielofunkcyjne, można go użyć również do wypompowania wody z basenu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here