Jak się rozwieść?

Dla wielu ludzi zawarcie związku małżeńskiego oznacza miłość i wzajemny szacunek do końca życia tych ludzi. Złożenie przysięgi małżeńskiej w kościele, przed Bogiem i ludźmi, którzy przybyli na tę ważną uroczystość, jest dla pary wstępującej w związek małżeński czymś szczególnym i doniosłym.

W tym dniu wydaje się im, że przez całe ich wspólne życie ta miłość i to wielkie uczucie wygra z wszelkimi przeciwnościami losu

I tak często się dzieje. Każdy związek przeżywa chwile gorsze, załamania i kryzysy, ale wzajemny szacunek i miłość pomagają w ich pokonaniu. Jednak nie zawsze te uczucia są na tyle silne, aby związek przetrwał burze i ujrzał słońce. Czasem się zdarza, że miłość i uczucia, jakie łączyły dwójkę ludzi ulotniły się i odeszły w zapomnienie, a ich miejsce zajął żal, obojętność i brak porozumienia.

Wtedy para nie szuka już innych rozwiązań i tylko rozwód jest dla nich jedynym wyjściem z tej trudnej i męczącej sytuacji. Kiedy na świecie nie pojawiły się jeszcze dzieci, decyzja o rozwodzie przychodzi zdecydowanie szybciej i łatwiej.Jednak kiedy małżeństwa posiadają już swoich potomków, zaczynają rozważać, jak się rozwieść, aby ich dzieci nie ucierpiały na tym, aby nie odbiło się to na ich zdrowiu psychicznym.

Jak się rozwieść?

Jak się rozwieść?Niestety nie jest to możliwe. Rozwód zawsze będzie bolesny dla dzieci i zawsze będzie wywierał ogromny wpływ na ich psychikę. Dzieci, a zwłaszcza małe brzdące, nie rozumieją, że ich rodzice już się nie kochają. Maluchy pragną żyć i wychowywać się w rodzinie z mamą i tatą i rozwód zawsze będzie dla nich bolesny i krzywdzący.

Bardzo ważne jest, aby rodzice, którzy zdecydują się na ostateczne zakończenie związku w postaci rozwodu, pamiętali o swoich dzieciach i nie włączali ich w ten trudny dla wszystkich etap.Nie można używać dzieci jako karty przetargowej, nie można grać ich uczuciami.

Dla nich zarówno mama, jak i tata, to dwie najważniejsze osoby w życiu. Trzeba zrobić wszystko, aby rozwód w jak najmniejszym stopniu odbił się na dzieciach i aby ich uczucia do matki czy ojca nie uległy zmianie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here