włosy
fot.: pexels.com

Farbowanie włosów jest jednym z najpopularniejszych zabiegów, wykonywanych przez kobiety. Dzięki koloryzacji, włosy mają świeży, głęboki kolor, który jest pełen blasku. Aby jednak włosy zawsze się tak prezentowały, warto pamiętać o kilku zasadach, których należy przestrzegać przed koloryzacją.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/farbowanie-wlosow-3/

O czym pamiętać przed farbowaniem włosów?

Przede wszystkim, istotne jest nawilżenie włosów. Przed samym farbowaniem, powinno się zwiększyć intensywność zabiegów nawilżających, dzięki czemu włosy będą w dobrej kondycji. W tym celu, warto stosować produkty, które w swoim składzie zawierają np. humekanty, glicerynę, proteiny i wiele innych. Składniki te, można znaleźć w takich preparatach pielęgnacyjnych, jak odżywki oraz maseczki do włosów.

Następnie, jeżeli już dokonało się wyboru farby do włosów, to warto wykonać próbę uczuleniową. Aby przekonać się, czy nie jest się uczulonym na wybrany produkt, powinno nałożyć się jego niewielką ilość na skórę. Należy odczekać kilka minut, zmyć go i jeżeli w najbliższych dniach na skórze nie pojawi się reakcja alergiczna – można farbować włosy.

Warto pamiętać także o tym, żeby włosy przed farbowaniem były pokryte cienką warstwą sebum, która ochroni pasma włosów i skórę głowy przed szkodliwym działaniem farby. Właśnie dlatego, nie powinno się myć włosów bezpośrednio przed koloryzacją. Aby jednak pozbyć się resztek zanieczyszczeń, które znajdują się na powierzchni włosów, to warto je dokładnie szczotkować.

Wizyta w profesjonalnym salonie fryzjerskim

Przed samym farbowaniem włosów, warto się także zastanowić nad tym, jakie uzyska się efekty koloryzacyjne. Jeżeli nie jest się przekonanym, co do samodzielnego wykonania zabiegu, lepiej jest udać się na wizytę do profesjonalnego salonu fryzjerskiego.

Fryzjer nie tylko dobierze odpowiedni kolor włosów do urody, ale także wykonywany zabieg będzie w pełni bezpieczny. Po koloryzacji włosów, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, dzięki której włosy będą nawilżone i zregenerowane.

Przeczytaj też: http://www.ozsk.pl/pielegnacja-wlosow-farbowanych/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here