Nie wszyscy wiedzą, jak położyć płytki prawidłowo. Niestety, nawet wielu dorosłych mężczyzn ma z tym duże kłopoty! Okazuje się, że kłaść płytki nie jest wcale łatwo i dużo ludzi popełnia przy tym karygodne błędy, które są widoczne po ukończeniu prac. Aby dowiedzieć się, jak położyć płytki, najlepiej jest uczyć się od doświadczonych specjalistów, którzy już od wielu lat zajmują się stylowym wykańczaniem wnętrz. W ten sposób można zdobyć niezbędną wiedzę.

Kładzenie płytek – jak się nauczyć?

jak położyć płytkiSamodzielne wykończenie mieszkania może pozwolić na znaczne oszczędności. Dlatego też niejeden człowiek chciałby wiedzieć, jak położyć płytki we właściwy sposób, aby nie martwić się, że coś jest zrobione nie tak. Sztuką jest ułożenie ich w taki sposób, żeby prezentowały się idealnie i były prosto. Bardzo ważne jest też równe przycięcie tych płytek, które znajdują się w narożnikach. Warto jest wiedzieć, jak położyć płytki. Dzięki tej wiedzy, nie trzeba już niepotrzebnie angażować żadnych fachowców czy ekipy remontowej. Wystarczy nauczyć się to robić we właściwy sposób. Niestety wielu ludzi nie ma pojęcia, jak położyć płytki, aby wyglądały tak, jak powinny. Dlatego też ludzie chętnie zatrudniają fachowców. W ten sposób chcą zaoszczędzić swój cenny czas i mają nadzieję, że inni będą w stanie wykonać wszystkie prace prawidłowo.

Trudno jest w obecnych czasach znaleźć dobrego fachowca. Wielu z nich teoretycznie wie, jak położyć płytki, ale niestety nie robią tego starannie, dlatego też nie wyglądają one estetycznie i ładnie. Trzeba poświecić sporo czasu na to, żeby idealnie ułożyć każdą płytkę i wyrównać je. Dzięki dużej dokładności i zaangażowaniu, efekt będzie zadowalający. Najlepsi specjaliści dobrze wiedzą, jak ułożyć płytki. Takich fachowców warto zatrudniać, ale niestety nie ma ich zbyt wielu. Najlepiej jest szukać specjalistów z polecenia, na przykład wśród znajomych czy rodziny. Z pewnością w naszym otoczeniu znajdzie się ktoś, kto może polecić dobrą, sprawdzoną ekipę remontową, która potrafi wykonać niemal każde zlecenie.

Jak przygotować się do położenia płytek?

Jednak jak wiemy znalezienie odpowiedniej ekipy remontowej na okres, który nam najbardziej odpowiada nie wcale takie proste. Branża remontowa przeżywa obecnie boom, i jest bardzo wielu chętnych na usługi fachowców. I tez nie zawsze mamy pewność, że trafimy na prawdziwych specjalistów. Albowiem remontowców robiących fuszerki też jest niestety całkiem sporo. Wówczas musimy się zastanowić, czy nie lepiej będzie jeśli zdecydujemy się płytki położyć samodzielnie. Czy jest to w ogóle możliwe, aby amator zrobił to dobrze? Wydaje się, że jest to zadanie jak najbardziej do wykonania nawet dla osoby nieobeznanej pierwotnie z tematem. Warunkiem jest jednak odpowiednie przygotowanie się do zadanie. Musimy bowiem widzieć jak położyć płytki, aby nam nie poodpadały po jakimś czasie.

Przede wszystkim musisz przygotować materiały i odpowiednie narzędzia potrzebne do wykonania tego zadania. Co będzie co potrzebne. Z materiałów to przede wszystkim płytki i klej, dystanse, a także substancja do fugi. Z narzędzi musisz zaopatrzyć w urządzenie do przycinania płytek. Kiedy już masz przygotowane narzędzia można już myśleć o kładzeniu płytek. Jak się do tego zabrać? Na początek musisz ocenić stan podłoża. Czy to będzie podłoga, czy też ściana, to podłoże musi być przede wszystkim równe. Kiedy mamy krzywą ścianę możemy oczywiście wpierw położyć tynk albo gładź, aby tę ścianę wyrównać. Jednak może to nie wystarczyć. Dlatego też jeśli widzimy, że nierówności są znacznie, to lepiej jest położyć płyty gipsowo-kartonowe. W przypadku podłogi jej nierówności możemy zniwelować za pomocą wylewki samopoziomującej.

Jak położyć płytki samodzielnie?

jak położyć płytkiNa tak przygotowane podłoże możemy już kłaść płytki. W tym celu musimy zastosować klej do płytek. Możemy go kłaść n a ścinę lub na każdą z płytek. Płytki dociskamy do ściany i układamy na jej obrzeżach dystanse. Po dołożeniu kolejnych płytek, sprawdzamy poziomicą, czy są one położone równo. W razie konieczności musimy je docisnąć w odpowiednich miejscach do ściany. Kiedy już wyłożymy całą przewidzianą przestrzeń płytkami, to przerwy między nimi wypełniamy fugą. I to w zasadzie cały proces związany z położeniem płytek. Oczywiście warto jednak poczytać na ten temat nieco więcej. Warto bowiem wiedzieć, jak położyć płytki, aby służyły nam latami, a nie odpadły na drugi dzień.

Gdzie kupić wszystkie potrzebne materiały i narzędzia potrzebne do położenia płytek. Oczywiście znajdziemy je w marketach budowlanych. Warto jednak również odwiedzić hurtownie budowlane. Tutaj możemy negocjować cenę, zwłaszcza jeśli ilość materiałów, które chcemy kupić będzie znaczna.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here