Detoks sokowy

O zdrowiu i samopoczuciu decyduje wiele czynników. Jednym z najważniejszych jest bez wątpienia dieta. Nie bez powodu stare przysłowie głosi: jesteś tym, co jesz. Jak oczyścić swój organizm, jednocześnie fundując mu zastrzyk witamin i minerałów? Odpowiedzią jest właściwie przeprowadzona kuracja sokami.

Dieta oparta o soki – sposób na szybką poprawę kondycji

Według współczesnej piramidy żywienia, będącej wyznacznikiem tego, jak jeść zdrowo, produkty surowe powinny stanowić większość diety. Warzywa i owoce należy jeść co najmniej pięć razy dziennie: jako dodatek do obiadu, sałatkę czy przekąskę, w formie zupy albo soku. Najwięcej witamin mają warzywa i owoce niepoddane obróbce termicznej.

Doskonałym pomysłem jest także przeprowadzenie sobie od czasu do czasu kuracji sokami. Przez kilka dni bazę diety stanowią świeżo wyciskane, naturalne soki będące prawdziwą bombą witaminową. Taka kuracja szybko oczyszcza organizm z toksyn i uzupełnia niedobory witamin i minerałów. Korzystnie wpływa na wygląd skóry i włosów, skutecznie podnosi odporność.

Na czym polega kuracja sokowa?

Dieta sokowa jest zdrowa i zalecana wszystkim, którzy nie mają ku niej przeciwwskazań. Polega na czasowym wykluczeniu posiłków stałych i odżywianiu się wyłącznie sokami. Te mają być świeże i przygotowane ze starannie wyselekcjonowanych składników. Przygotowane według właściwego przepisu, dostarczają sporo energii i nie pozwalają czuć się głodnym.Kurację sokową można przeprowadzić samodzielnie, korzystając ze sprawdzonych przepisów. Istnieją jednak także firmy, które dostarczają gotowe soki na cały dzień.

Jak odpowiednio przeprowadzić sokowy detoks?

Przed przejściem na detoks sokowy, należy upewnić się, czy spełnia się odpowiednie wymagania. Przeciwwskazaniem są okres dojrzewania, ciąża, choroby przewlekłe. Swój stan zdrowia można wcześniej skontrolować u lekarza.Właściwie przeprowadzona kuracja sokowa wymaga przygotowania. Nie należy z dnia na dzień przechodzić z obfitych, tłustych posiłków na soki. Organizm trzeba przygotować, serwując mu lekkie, najlepiej oparte o surowe warzywa i owoce dania. W przeciwnym razie sokowa kuracja będzie dla niego szokiem, co może objawiać się uczuciem osłabienia czy zawrotami głowy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Instytutu zdrowia Sofra.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here