klimatyzacja

Systemy klimatyzacyjne są bardzo często wykorzystywane w biurach czy zakładach przemysłowych. Zapewniają optymalną temperaturę dla pracowników, a jednocześnie pozwalają na utrzymanie prawidłowej jakości powietrza. Jednakże ich prawidłowe działanie uzależnione jest przede wszystkim od dbałości o stan techniczny oraz czystość urządzeń. Z tego względu niezbędne jest okresowe czyszczenie klimatyzatorów za pomocą specjalistycznie przygotowanych w tym celu preparatów.

Dwa najważniejsze zadania klimatyzacji firmowej, a czystość urządzenia

Temperatura pomieszczeń, w których znajdują się pracownicy, jest niezwykle istotna między innymi dla komfortu, ale i wydajności ich pracy. Osoby, które znajdą się w zbyt niskiej lub zbyt wysokiej temperaturze zazwyczaj nie są skupione na swoich zadaniach, a na kwestii dyskomfortu, który odczuwają.

W niektórych pomieszczeniach temperatura jest niemalże krytyczna również dla wykonywania samych operacji. Jest to między innymi ważna kwestia w przypadku laboratoriów, w których często przebieg reakcji zależy od temperatury otoczenia. Z tego powodu powinna być ona utrzymywana na mniej więcej stałym poziomie, niezależnie od pory roku.

Oprócz kwestii komfortu i wydajności pracy, klimatyzacja odpowiada za jakość powietrza, co jest niezwykle ważnym czynnikiem, pozwalającym na utrzymanie pracowników w dobrym zdrowiu. W szczególności z tego drugiego względu powinna być okresowo czyszczona i konserwowana, gdyż w innym przypadku może powodować zakażenia górnych dróg oddechowych czy alergie. Dbałość o jej czystość to także gwarancja przyjemniejszego zapachu w pomieszczeniach oraz niezawodnej pracy o każdej porze roku.

Chemiczne czyszczenie klimatyzacji

Ze względu na to, iż czyszczenie klimatyzacji jest złożonym procesem, wymagającym wiedzy o konstrukcji samego urządzenia, warto pozostawić je w rękach specjalistów. Będą oni bowiem w stanie dobrać odpowiednie preparaty i metody czyszczenia do konkretnych elementów urządzenia.

Chemiczne czyszczenie klimatyzacji powinno odbywać się za pomocą środków dedykowanych konkretnym elementom. Dzięki temu mogą one zapewnić nie tylko usunięcie zanieczyszczeń, ale również konserwację powierzchni. Takie działanie bez wątpienia umożliwi przedłużenie żywotności klimatyzacji.

Środki chemiczne, wybierane do czyszczenia klimatyzacji, powinny posiadać między innymi właściwości odgrzybiające i dezynfekujące, które pozwolą na usunięcie wszystkich drobnoustrojów, zarodników grzybów, ale także osadów i pyłów. Dodatkowym ich atutem mogą być właściwości antystatyczne, które zmniejszą szansę na późniejsze osadzanie się nowych pyłów i zanieczyszczeń, co przedłuży świeżość klimatyzacji.

Doskonałym przykładem produktów, które spełniają te wszystkie założenia, są środki chemiczne marki Airok. Można wśród nich znaleźć preparaty dedykowane między innymi wewnętrznym i zewnętrznym instalacjom, dzięki czemu umożliwiają dokładne oczyszczenie i konserwację praktycznie każdego typu klimatyzatora.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here