Aluminiowe systemy dla budownictwa na miarę XXI wieku

Niezastąpione w budownictwie profile aluminiowe to elementy znajdujące się w każdym budynku bez względu na jego przeznaczenie. Czy to budynek mieszkalny jak dom jednorodzinny, czy też wielopiętrowy wieżowiec albo drapacz chmur o niebagatelnej wysokości, każdy z nich zawiera w sobie elementy systemów aluminiowych. Najczęściej w drzwiach i oknach, które dzięki temu zyskują nową jakość.

Aluminiowe profile drzwiowe

Profile drzwiowe z aluminium mają identyczne zadanie jak te znajdujące się w oknach. Przede wszystkim zabezpieczają stabilność całej konstrukcji, pozwalając drzwiom na bezproblemowe działanie, utrzymywanie się w zawiasach i futrynie. Dodatkowo pełnią też funkcję regulacji cieplnej, chroniąc pomieszczenie przed ucieczką ciepła lub napływem gorącego powietrza z zewnątrz. Od jakości profilu zależy również wytrzymałość drzwi, ich odporność na zdarzenia mechaniczne, np. uderzanie, kopanie, szarpanie czy po prostu mocne trzaskanie.

Zastosowanie systemów aluminiowych

W budownictwie systemy aluminiowe czy mówiąc prościej profile z aluminium wykorzystuje się nie tylko w konstrukcjach drzwi i okien. Jednym z najbardziej popularnych motywów architektonicznych są… szklarnie ogrodowe, ale również ogrody zimowe, tarasy i zabudowane balkony. Z profili aluminiowych korzystają konstruktorzy opierający swoje projekty na bazie metalu i szkła. W tym przypadku systemy aluminiowe są dodatkowym wzmocnieniem dla chociażby przeszklonej ściany działowej albo nawet frontowej. Przykład podobnych rozwiązań, jakie stosuje dany producent profili aluminiowych, można sprawdzić bezpośrednio na jego stronach.

Zwiększona jakość

W dyskusji o wytrzymałości takich systemów nie brakuje głosów, że lepiej sprawdziłyby się bardziej wytrzymałe metale. Ale i samo aluminium stosowane w profilach nie jest cienką, kilkumilimetrową blachą, lecz najczęściej grubą warstwą sprasowanego i twardego metalu. Korzysta się z niego ze względu na wartościowe właściwości, w tym elastyczność i dostosowanie się do warunków temperaturowych: aluminium nie pęka i się nie zniekształca, dzięki czemu jest w stanie posłużyć przez wiele lat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here