W jakim stylu urządzić kuchnię – tradycyjnie czy nowocześnie?

Aranżacja każdego pomieszczenia wymaga cierpliwości, znajomości aktualnych trendów oraz kierowania się własnym poczuciem estetyki. Dominują dwa główne kierunki – nowoczesny oraz tradycyjny. A który będzie odpowiedni do Twojej kuchni?

Na aranżację każdej kuchni wpływa wiele czynników – m.in. charakter całego mieszkania lub domu, układ, wielkość, ale także aktualna moda i upodobania właściciela. Mimo zmieniających się co sezon trendów, najważniejsza jest harmonia i spójność oraz kierowanie się indywidualnym gustem oraz względami praktycznymi. Kuchnie tradycyjne zwykle są wyposażone w wykonane z dobrej jakości materiałów meble – jak szafki i blat drewniany, z drogich i wytrzymałych gatunków drewna.

Kuchnia tradycyjna, czyli klasyczna – ponadczasowe rozwiązanie

Często wybierana jest ponadczasowa kuchnia klasyczna, gdyż nigdy nie przestaje być modna i nie traci swojego uroku. Jej uniwersalny charakter i piękno widoczne są głównie w przestronnych wnętrzach. Zwykle zaskakują harmonią – często wyróżnia je blat drewniany, jasne szafki i bogate zdobienia. Ponadto cechą charakterystyczną stylu klasycznego jest symetria – są to wnętrza z charakterem, ale też umiarem.

W klasycznej kuchni niezwykle ważne są materiały – m.in. szafki i blat kuchenny drewniany wysokiej jakości – oraz aranżacja. W przestronnej kuchni pięknie prezentować będzie się odpowiednio wyeksponowana wyspa, przeszklone komody, meble ze szlachetnego drewna. Ważna jest też kolorystyka – klasyki lubi minimalizm, czyli stonowane barwy. Warto wybrać biel, beże, szarości lub bordo, a całość można ożywić dodatkami. Blat dębowy posłuży do pracy w kuchni, ale też do eksponowania stylowych akcesoriów.

Kuchnia nowoczesna – w pogoni za designem

Modna i nowoczesna kuchnia powinna odpowiadać obecnie królującym trendom – tu można oddać się fantazji i dobrać efektowne oświetlenie, materiały i intrygujące kolory. Ich zabudowa często jest modułowa i meble można dopasować do układu danego pomieszczenia. To właśnie główny powód jej wyboru do niewielkich wnętrz w blokach. Często też zabudowuje się ściany meblami aż po sufit. Nowoczesność lubi też niespotykane połączenia – m.in. blat dębowy, meble z płyty MDF, stal, szkło.

Pamiętaj, że charakter kuchni powinien być dostosowany do wielkości pomieszczenia, charakteru całego wnętrza i Twoich upodobań – to tutaj rodzina spędza sporo czasu, więc decyzja powinna być dobrze przemyślana.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here